الحاق ۷۶ هکتار از محدوده تبریز به بخش باسمنج
الحاق ۷۶ هکتار از محدوده تبریز به بخش باسمنج
شهردار منطقه ۹ تبریز گفت: افزون بر حریم شهری تبریز، ۷۶ هکتار از محدوده قانونی تبریز نیز به بخش جدید باسمنج الحاق شده است.

به گزارش قلم پرس، بهرام نسیانی پیش از ظهر امروز در جلسه فوق‌العاده کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: مراکز درمانی همچون بیمارستان مردانی‌آذر و بسیاری از تعهدات ما در قبال افراد حقیقی در مصوبه هیئت وزیران به بخش باسمنج الحاق شده است که علاوه بر بحث‌های فنی و شهرسازی، از نظر آسیب‌های اجتماعی نیز متضرر خواهیم شد.

وی افزود: ۹۹.۵ هکتار از اراضی شرق تبریز را با کاربری مسکونی و باغ به مردم بدهکار هستیم که در این الحاق قرار گرفته است.

شهردار منطقه ۹ تبریز تصریح کرد: با محاسبات امروز اگر بخواهیم به تعهداتمان عمل کنیم، ارزش این ۹۹.۵ هکتار، ۴۴۵۷ میلیارد تومان است.

وی اضافه کرد: اضطراب صاحبان سهم، بخصوص سهم‌های کوچک به ما فشار می‌آورد و در کنار ساخت‌وسازهای غیرمجاز نیز در این مدت شدت گرفته است که هیچ نظارتی از سوی شهرداری باسمنج بر این موضوع وجود ندارد.

نسیانی خاطرنشان کرد: در دوره چهارم شورای شهر طوماری با نزدیک به شش هزار امضا از طرف مردم باسمنج برای الحاق به تبریز تهیه شد که علاقه‌مند به حضور در تبریز بوده و حتی برخی از ساکنان باسمنج در شهرک یاغچیان ساکن هستند.

وی یادآور شد: به‌جز برخی افراد خاص که دنبال منافع خودشان هستند، قاطبه مردم علاقه‌مند به شهر تبریز هستند. امکانات و فضاهای شهری، اتوبوسرانی و … از طرف تبریز تامین شده است و در کنار آن مردم علاقه‌مند به ارزش‌افزوده حاصل از الحاق باسمنج به تبریز هستند.