افزایش ۲۵ درصدی فوتی‌های ناشی از تصادفات
افزایش ۲۵ درصدی فوتی‌های ناشی از تصادفات
مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی گفت: در 9 ماهه امسال 758 نفر به علت حوادث ناشی از تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند،این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است

به گزارش قلم پرس، علی صفایی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ۷۵۸ نفر در ۹ ماهه امسال به علت فوت ناشی از حوادث وسایل نقلیه به پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی ارجاع شده اند.

وی افزود: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته ها ۶۰۶ نفر بود ۲۵ درصد افزایش داشته است بااین توضیح که ۱۲نفر از این آمار درخارج از استان فوت شده اند.علاوه برآن درطی همین مدت ۲۴ نفردرحوادث غیرترافیکی و ۱۶ نفرنیزبه فاصله بیش از یکماه از تاریخ تصادف جان باخته اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت ۶۰۲ نفر مرد و ۱۵۶ نفر زن بودند که هرکدام به ترتیب ۱۵ و ۹۰ درصد افزایش یافته است.

صفایی‌فرد افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۵۱۰ فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، ۱۷۵ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۲ نفر در جاده های خارج از استان و ۲۱ نفر نامعلوم و سایر راهها گزارش شده است، همچنین در طی مدت مذکور ۲۴ نفر از این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و ۱۶ نفرنیز با فاصله بیش از ۳۰ روز از زمان تصادف فوت کرده است.

وی با اعلام اینکه در آذر ماه امسال ۸۶ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار هم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر افزایش داشته که ۷۱ نفر از آنان مرد و ۱۵ نفر زن بوده است.

صفایی‌فرد افزود: در ۹ ماهه امسال تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۱۲ هزار و ۴۸۹ نفر بوده است که از این تعداد ۹ هزار و ۲۷۸ نفرمرد و ۳ هزار و ۲۱۱ نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۱۱هزار و ۲۴۵ نفر گزارش شده بود حدود ۱۱ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: همچنین در آذر امسال نیز یک هزار و ۲۶۷ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که ۹۸۸ نفر بوده حدود ۲۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۹ در استان ۷۵۷ نفر بود که از این تعداد ۱۱۶ نفر زن و ۶۴۱ نفر مرد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مصدومان این حوادث نیز درسال ۹۹ بالغ بر ۱۴ هزار و ۲۵ نفر گزارش شده است که ۳ هزار و ۴۲۹ نفر از آنان زن و۱۰ هزار و ۵۹۶ نفر مرد هستند.

انتهای پیام/