افزایش غلظت آلاینده‌های جوّی طی هفته جاری در آذربایجان‌شرقی
افزایش غلظت آلاینده‌های جوّی طی هفته جاری در آذربایجان‌شرقی

به گزارش قلم پرس، محمد امیدفر در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوای استان اظهار کرد: بررسی آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده‌ی جوّی پایدار تا روز چهارشنبه است که دمای هوا نیز به طور نسبی (سه الی چهار درجه) افزایش می‌یابد.   وی ادامه داد: به دلیل پایداری جوّ، افزایش غلظت […]

به گزارش قلم پرس، محمد امیدفر در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوای استان اظهار کرد: بررسی آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده‌ی جوّی پایدار تا روز چهارشنبه است که دمای هوا نیز به طور نسبی (سه الی چهار درجه) افزایش می‌یابد.  

وی ادامه داد: به دلیل پایداری جوّ، افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی استان به‌ویژه در تبریز پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از روز چهارشنبه، ورود سامانه‌ی بارشی جدید موجب بارش برف و باران خواهد شد که به دلیل تغییرات دمایی، احتمال تغییر در شدت آن وجود دارد.

امیدفر در خصوص حداکثر و حداقل دمای تبریز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، حداکثر و حداقل دمای تبریز به ترتیب شش و ۱۶ درجه‌ زیر صفر بوده و دمای فعلی آن نیز ۱۲ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه افزایش یافته است.

وی در پایان در رابطه با سردترین و گرم‌ترین شهر استان تاکید کرد: گرم‌ترین و سردترین شهرهای استان به ترتیب جلفا با دو درجه بالای صفر و سراب با ۲۴ درجه زیر صفر گزارش شده‌ است.