استاندار آذربایجان شرقی در خیابان‌های برفی تبریز: شرمنده مردم شدیم
استاندار آذربایجان شرقی در خیابان‌های برفی تبریز: شرمنده مردم شدیم

مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی امشب در دومین روز کاری خود با حضور در خیابان های تبریز برای رصد میدانی وضعیت راه بندان شهر به دلیل بارش برف، پای صحبت های آنان نشست. به گزارش قلم پرس،از تبریز،  سرانجام تبریزی ها پس از مدت ها چشم به آسمان دوختن برای نزول رحمت الهی امروز بارش […]مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی امشب در دومین روز کاری خود با حضور در خیابان های تبریز برای رصد میدانی وضعیت راه بندان شهر به دلیل بارش برف، پای صحبت های آنان نشست.

به گزارش قلم پرس،از تبریز،  سرانجام تبریزی ها پس از مدت ها چشم به آسمان دوختن برای نزول رحمت الهی امروز بارش سنگین برفی را شاهد بودند که روزهای قدیم و خاطرات سپید زمستانی را برایشان تداعی کرد اما از سوی دیگر و البته مثل بسیاری از مواقع بحرانی این شهر در سال های اخیر، کام شیرین تبریزی ها بابت این نعمت الهی با فلج شدن زندگی شهری شان در نتیجه ضعف مدیریت چنین مواقع بحرانی در تبریز تلخ شد. 

در حالی که وقوع چنین شرایط جوی از روزها پیش صورت گرفته و توسط مجموعه هایی چون هواشناسی بارها در مورد آن هشدار داده شده بود، اما گویا دستگاه های خدمات رسانی چون شهرداری تبریز بواسطه برودت شدید هوا دچار یخ زدگی شده بودند چرا که مردم این شهر بجای اینکه در چنین مواقعی که شاهد حضور همه جانبه دستگاه هایی چون شهرداری برای تسهیل تردد در سطح شهر باشند، با رها شدگی خیابان ها و معابر در امان برف سنگین روبرو شدند، موضوعی که باعث راهبندان های طولانی و قفل شدن تقریبا تمام مسیرهای اصلی تردد در تبریز شد.

مدیریت شهری یخ زاده تبریز

«به‌کارگیری کارآمد و اثربخش منابع مادی و انسانی زیر نظام ارزشی پذیرفته شده جامعه با معیار قرار دادن اصولی چون برنامه‌ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات و هدایت، کنترل و نظارت بر اساس هدف‌های از پیش تعیین شده»، این ساده ترین تعریف از مدیریت است، تعریفی که با بسیاری از اقدامات و عملکردهای حوزه مدیریت شهری تبریز تناسبی ندارد چرا که تفاوت اظهار نظرها و وعده های شیرین و رنگین مدیران شهری با واقعیت زیست روزمره مردمان این شهر بسیار فاحش است، مدیریتی که در ارائه برنامه ها و نقشه راه های پرطمطراق  قهار است اما نه تنها سطح انتظار و مطالبه عمومی را در حد انجام ساده ترین و اولیه ترین وظایف خود کاهش داده بلکه با بارش یک برف نیمه سنگین یخ می زند و به خواب زمستانی فرو می رود.  

 

 

 

حضور استاندار آذربایجان شرقی در مرکز کنترل سازمان ترافیک تبریز 

مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی با حضور در مرکز کنترل سازمان ترافیک  شهرداری تبریز، وضعیت راه بندان در خیابان های این کلانشهر را رصد و دستورات لازم برای رفع مشکل را به شهردار داد.

استاندار آذربایجان شرقی در سازمان ترافیک شهرداری تبریز شخصا پشت دوربین های کنترل ترافیک نشست و با بررسی وضعیت راه بندان ناشی از بارش برف در مناطق مختلف تبریز از شهردار تبریز خواست که همه امکانات در دسترس را برای روان سازی ترافیک به کار بندد. 

رحمتی در این حضور که بیش از یک ساعت به طول انجامید، ضمن رصد نقطه به نقطه معابر پرترافیک تبریز با تعدادی از شهرداران مناطق مختلف نیز شخصا گفت و‌ گو و درباره اقدامات آنها برای باز کردن ترافیک صحبت کرد. 

 

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی در مدت حضور در مرکز کنترل ترافیک تبریز ضمن تشکر از تلاش مجموعه شهرداری بر لزوم هم افزایی برای روان سازی ترافیک از طریق جامدپاشی در کنار محلول پاشی خیابان ها و معابر این کلان شهر تاکید کرد‌ 
 
استاندار آذربایجان شرقی در مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور حضور یافت و ضمن قدردانی از کوشش این مجموعه برای روان سازی ترافیک بر لزوم ارتقای سطح امکانات  و آمادگی آن در مواقع بحرانی تاکید کرد. 

 

استاندار آذربایجان شرقی در خیابان های برفی تبریز

مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی  امشب با حضور در خیابان های تبریز پای صحبت های شهروندان درباره مشکلات ناشی از را بندان ایستاد. 

استاندار آذربایجان شرقی در مسیر اتوبوس های تندرو با جمعی از کسانی که به انتظار اتوبوس ایستاده بودند، گفت و گو کرد. 

وی با بیان اینکه از بابت مشکلات پیش آمده ناشی از راه بندان شرمنده شما هستیم، با چند تن از رانندگان اتوبوس های شرکت واحد اتوبوسرانی نیز صحبت کرد. 

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی با قدردانی از زحمات رانندگان اتوبوس های شرکت واحدها، دستورات لازم را برای تسهیل در انتقال مسافران منتظر در ایستگاه های اتوبوس صادر کرد.

 

حضور استاندار آذربایجان شرقی در مرکز مدیریت راه های استان 

مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی با حضور در مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان پست دوربین های رصد جاده های  نشست. 

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی در این بازدید که حدود یک ساعت طول کشید، به صورت موردی وضعیت بارش برف و تردد خودروها در آزادراه پیامبر اعظم (ص)، بزرگراه تبریز-اهر و گردنه های آن را بررسی کرد. 

رحمتی در این بازدید همچنین پشت تلفن پاسخگویی مرکز مدیریت راه های استان (۱۴۱) قرار گرفت و با شماری از رانندگان خودروها و شهروندان درباره وضعیت راه های آذربایجان شرقی گفت و گو کرد. 

وی پس از گوش دادن به صحبت های راننده یک کشنده مبنی بر یخ زده بودن جاده میانه-پرچم نرسیده به تونل قافلانکوه بلافاصله با محمدی، رییس اداره را داری و حمل و نقل شهرستان میانه تماس تلفنی گرفت و از او دربار اقدامات انجام شده و در دست انجام جاده ای برای تسهیل تردد مردم سوال کرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین در گفت گوی تلفنی با سرهنگ آبراهه، فرمانده پلیس راه استان درباره وضعیت تصادفات در جاده ای ای استان سوال و از تلاش نیروهای پلیس راه قدردانی کرد.

پایان پیام/