ارائه خدمات روستای بوم‌گردی عینالی به گردشگران از بهار آینده
ارائه خدمات روستای بوم‌گردی عینالی به گردشگران از بهار آینده
شهردار تبریز در بازدید چند ساعته خود از مجموعه تفریحی و گردشگری عون بن علی و پارک طبیعت از پروژه روستای بوم‌گردی دند نیز بازدید کرد.

به گزارش قلم پرس، عباس رنجبر در حاشیه این بازدید، گفت: این دهکده با هدف توسعه صنعت گردشگری در سه فاز اقامتی، کارگاهی و نمایشگاهی در حال اجرا شدن است .

وی در ادامه افزود: ایجاد بازارچه های دائمی فروش محصولات و تولیدات خانگی، دامی، لبنیاتی، صنایع دستی و هنری روستاییان و عشایر استان از قسمت های طراحی شده این پروژه مهم است .

وی همچنین اظهار داشت: محل‌هایی خاص برای احیای فرهنگ سنن و بازی های روستایی و ایجاد موزه، رستوران ها، محل های متعدد پذیرایی و پیش‌بینی محلی برای برگزاری نمایشگاه کشوری در حوزه روستا و عشایر در این مجموعه در نظر گرفته شده است.

شهردار تبریز با بیان اینکه دهکده گردشگری و بوم‌گردی دند برای ۵۰ واحد مسکونی طراحی شده و ۱۵ واحد آن در حال ساخت و تقریباً رو به اتمام است خاطر نشان ساخت: هر خانه روستایی با صنایع دستی و هنری روستاییان تزئین شده و حداقل یک اتاق مهمان برای اقامت روزانه و شبانه دارد که از بهار سال آینده به گردشگران و مهمانان عزیز خدمات ارائه خواهد داد .