سفر ۸۴ هیئت خارجی به آذربایجان‌شرقی در سال‌جاری
سفر ۸۴ هیئت خارجی به آذربایجان‌شرقی در سال‌جاری

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی از سفر ۸۴ هیئت خارجی به استان در سال‌جاری خبر داد و گفت: باید خام‌فروشی را با حرکت به سمت تولید صنایع تبدیلی از نفت، به ارزش افزوده بالا تبدیل کنیم. به گزارش قلم پرس، احمد محمدزاده شامگاه امروز در حاشیه افتتاح و بهره‌برداری از چند پروژه عمرانی […]

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی از سفر ۸۴ هیئت خارجی به استان در سال‌جاری خبر داد و گفت: باید خام‌فروشی را با حرکت به سمت تولید صنایع تبدیلی از نفت، به ارزش افزوده بالا تبدیل کنیم.

به گزارش قلم پرس، احمد محمدزاده شامگاه امروز در حاشیه افتتاح و بهره‌برداری از چند پروژه عمرانی و ورزشی شهرستان میانه به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر، با اشاره به بحث تحریم‌های ظالمانه در گذشته و اینکه به اذعان خود غربی‌ها تحریم‌های اعمال شده بدترین نوع تحریم‌ها علیه یک کشور بود، اظهار داشت: بر اساس آمار سال ٩٢ در قبال ورود هر کانتینر کالا، ۱۰۰ میلیون ریال هزینه تحریم پرداخت می‌شد، اما با تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش‌های دولت و دستگاه دیپلماسی، با حفظ عزت تحریم‌ها را پشت سر گذاشتیم.

وی گفت: امروز که در شرایط پساتحریم قرار داریم باید برای رشد و توسعه اقتصادی حرکت کنیم.

محمدزاده ادامه داد: اقتصاد نزدیک به ۸۰ میلیون جمعیت را نمی‌توان به نفت که یک روز ١٠٠ دلار و یک روز٣٠ دلار است، وابسته کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استاندار آذربایجان‌شرقی، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی و آرزوی دیرینه مقام عظمای ولایت در مورد بستن چاه‌های نفت، گفت: یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی پرهیز از خام‌فروشی فرآورده‌های نفتی است.

وی اضافه کرد: برای اینکه خام‌فروشی نکنیم و جوانان خوش فکری که در عرصه‌های مختلف موجب سرافرازی میهن اسلامی شده‌اند را حفظ کنیم، رسیدن به رونق اقتصادی یک ضرورت است.

محمدزاده خاطرنشان کرد: باید خام‌فروشی را با حرکت به سمت تولید صنایع تبدیلی از نفت، به ارزش افزوده بالا تبدیل کنیم.

وی با اشاره به وجود ۳ هزار و ۸۰۰ هیئت علمی و پژوهشکده‌های متعدد در استان، گفت: با وجود چنین ظرفیت‌هایی در شأن ملت ایران نیست که خام‌فروشی کند، اگر صنعت و اقتصاد به سمت دانشگاه پیش برود و ریشه در دانشگاه داشته باشد، موفق خواهیم بود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استاندار آذربایجان‌شرقی، با اشاره به حضور هیئت‌های خارجی در استان، بیان کرد: از زمان استقرار دولت تدبیر و امید در استان بیش از ۱۴۰ هیئت خارجی وارد استان شده‌اند، که تنها ۸۴ هیئت در سال‌جاری به استان سفر کرده‌اند.

وی ادامه داد: دلیل حضور این هیئت‌ها به خاطر وجود ظرفیت‌های بالای استان است که با هزینه خود به استان سفر می‌کنند.

محمدزاده با بیان اینکه سرمایه‌گذاران خارجی در سایه وجود امنیت در استان است، بیان کرد: امنیتی که امروز در استان وجود دارد را مدیون تلاش نیروهای مسلح هستیم و قابل تقدیر و قدردانی است.

۱۳ پروژه عمرانی در بخش مرکزی میانه با اعتبار ۴۸ میلیارد و ۶۱۵ میلیون ریال همزمان با دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید.