دستگیری ۶ هزار تبعه غیرقانونی در استان
دستگیری ۶ هزار تبعه غیرقانونی در استان

استاندار آذربایجان شرقی؛ در سال جاری بیش از ۶ هزار تبعه بیگانه که بصورت غیر قانون قصد خروج از مرزهای استان را داشتند در سایه حضور نیروهای ملسح دستگیر و بر اساس قانون عمل شد. اسماعیل جبارزاده در نشست خبری خود با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه مهاجرت های غیرقانونی در همه دنیا وجود […]

استاندار آذربایجان شرقی؛ در سال جاری بیش از ۶ هزار تبعه بیگانه که بصورت غیر قانون قصد خروج از مرزهای استان را داشتند در سایه حضور نیروهای ملسح دستگیر و بر اساس قانون عمل شد.

اسماعیل جبارزاده در نشست خبری خود با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه مهاجرت های غیرقانونی در همه دنیا وجود دارد، اظهار داشت: به تبع این موضوع در کشور ما نیز این امر وجود دارد اما با توجه به هوشیاری نیروهای مسلح در استان، در سال جاری بیش از ۶ هزار تبعه بیگانه  از کشورهای مختلف همچون افغانستان و پاکستان و سایر کشورها که بصورت غیر قانونی قصد خروج از مرزهای استان را داشتند در سایه حضور نیروهای ملسح دستگیر و بر اساس قانون عمل شد.

وی همچنین از کشف محموله بزرگ مواد مخدر در استان خبر داد و ادامه داد: روز جمعه با تلاش نیروهای مسلح استان، ۵ کیلوگرم تریاک و ۲ کیلو هروئین در استان کشف و ضبط شده است.

استاندار آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه استان آذربایجان شرقی امن ترین استان برای سرمایه گذاران، است، اضافه کرد: همچنین آذربایجان شرقی نا امن ترین استان برای قانون گریزان و قاچاقچیان کالا و انسان بوده و پس از این نیز این استان را برای قاچاقچیان انسان و کالا ناامن تر از پیش خواهم کرد.

وی در ادامه با اشاره به سفرهای انجام شده معاونین استاندار به کشورهای خارجی، گفت: ضرورتی ندارد یک پای معاونین استاندار در سفرهای خارجی باشد، سفر بایستی هدفمند و با برنامه باشد، سفر برای گردش معنی ندارد

جبارزداه همچنین در این نشست، از تشکیل کمیته تبریز ۲۰۱۸ خبر داد و گفت: همچنین تسهیلات ویژه برای ساخت هتل ها و مراکز اقامتی تعیین شده و ترمینال جدید تبریز تا عید نوروز افتتاح میشود.

وی در ادامه در خصوص بحث حصار کشی ارک تبریز، گفت:  حصارکشی ارک تبریز مصوبه شورای تامین نبوده و مربوط به شهرداری است

استاندار آذربایجانش شرقی، در خصوص سوالی در مورد شرایط پسا برجام و سهم بندی برای استان ها، گفت: در پسا برجام اعتبار خاصی برای تقسیم سهم وجود ندارد بلکه در پسا برجام تقسیم فرصت ها و معرفی پتانسیل هر استان انجام میگذره و مهم این است که چقدر بتوانیم از این فرصت ها استفاده کنیم

وی تاکید کرد: جذب سرمایه گذاری های و انتقال آن به کشور عین امنیت است، و ما را به بازارهای جهانی متصل میکند .