۶۲ درصد مردم آذربایجان‌شرقی هر دو دوز واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند
۶۲ درصد مردم آذربایجان‌شرقی هر دو دوز واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۶۹ درصد کل جمعیت استان، دوز اول و ۶۲ درصد، دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

به گزارش قلم پرس، بهمن نقی‌پور در چهل و دومین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، گزارشی از روند واکسیناسیون کرونا در استان ارائه کرد و گفت: ۶۹ درصد کل جمعیت استان، دوز اول و ۶۲ درصد، دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

وی درخصوص روند شیوع کرونا در استان نیز گفت: در حال حاضر ۸۷۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان بستری هستند که ۲۳۷ نفر از آنان تحت مراقبت‌های ویژه هستند.

وی با اشاره به اینکه دو شهرستان استان در وضعیت قرمز و چهار شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند، افزود: با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود موج ششم کرونا طولانی‌تر و میزان مبتلایان در آن بیشتر از موج‌های قبلی باشد، بنابراین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کنار افزایش نرخ واکسیناسیون ضروری است.

در این جلسه رئیس دانشگاه تبریز درخصوص وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی و آموزش حضوری دانشجویان و مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی درخصوص تهمیدات لازم برای بازگشایی مدارس به ارائه گزارش پرداختند.

فرمانداران مرند و جلفا هم در ارتباط تصویری با این جلسه، گزارشی از اقدامات انجام‌شده برای کنترل بیماری کرونا در این دو شهرستان که در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند، ارائه کردند.