بهره‌برداری از پروژه‌های IMS/NGN و ۴۴۴ پروژه مخابراتی آذربایجان شرقی
بهره‌برداری از پروژه‌های IMS/NGN و ۴۴۴ پروژه مخابراتی آذربایجان شرقی

همزمان با سومین روز از دهه فجر، پروژه‌های IMS و NGN و ۴۴۴ پروژه مخابراتی استان آذربایجان شرقی با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان و همچنین شبکه ویدئو کنفرانس کشوری به صورت همزمان در مراکز استان‌ها به بهره‌برداری رسید. قلم پرس، مراسم افتتاح این پروژه‌ها صبح امروز (چهارشنبه) با حضور استاندار آذربایجان شرقی، نماینده […]

همزمان با سومین روز از دهه فجر، پروژه‌های IMS و NGN و ۴۴۴ پروژه مخابراتی استان آذربایجان شرقی با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان و همچنین شبکه ویدئو کنفرانس کشوری به صورت همزمان در مراکز استان‌ها به بهره‌برداری رسید.

قلم پرس، مراسم افتتاح این پروژه‌ها صبح امروز (چهارشنبه) با حضور استاندار آذربایجان شرقی، نماینده ولی فقیه در استان و مسوولان شرکت مخابرات ایران در شرکت مخابرات آذربایجان شرقی برگزار شد.

پروژه IMS / NGN بخشی از پروژه کلان شرکت مخابرات برای نوسازی شبکه تلفن ثابت و توسعه زیرساخت‌های مخابرات کشور است که با راه‌اندازی آن ۱۸ سرویس جدید قابل واگذاری به خطوط تلفن ثابت خواهد شد.

امکان برقراری ارتباط از طریق وب، تلفن پیش‌پرداخت، برقراری ارتباط با هزینه مخاطب، مشاوره و رای‌گیری تلفنی، سرویس کنفرانس صوتی و تصویری و سرویس صندوق صوتی پیام کوتاه از جمله از این سرویس‌ها به شمار می‌رود.

۴۴۴ پروژه مخابراتی استان از جمله افزایش ظرفیت ارتباطی شهرستان‌ها بر روی فیبر نوری، توسعه تلفن ثابت در ۱۴ مرکز، توسعه پورت‌های اینترنت پرسرعت در ۴۶ مرکز، نصب کافو نوری در ۱۸ مرکز، توسعه شبکه کابل در ۱۳ شهرستان، ایجاد سایت دوم دیتای منطقه شمال غرب، نصب سیستم RNC جهت توسعه نسل سوم تلفن همراه و مرکز ترانزیت دوم TGTZB جهت اجرای سایت‌های جدید تلفن همراه در ۱۲۷ سایت نیز امروز به بهره‌برداری رسید.

همچنین شبکه ابری ویدئو کنفرانس کشوری (شاوک) همزمان در مراکز استان‌ها افتتاح شد که برای تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها قابل استفاده بوده و موجب تسهیل در واگذاری سیستم ویدئو کنفرانس به مشترکان خواهد شد.

در این مراسم همچنین تفاهم‌نامه احداث هتل پنج ستاره شرکت مخابرات در راستای آماده‌سازی تبریز برای میزبانی از گردشگران کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ به امضا رسید.

دکتر اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی، دکتر سید مصطفی سیدهاشمی رییس هیات مدیره و مهندس اسدالله دهناد سرپرست شرکت مخابرات ایران این تفاهم‌نامه را امضا کردند.