۴ کشته و زخمی در سانحه هلی‌کوپتر امداد مازندران + جزئیات
۴ کشته و زخمی در سانحه هلی‌کوپتر امداد مازندران + جزئیات

رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان خبر داد: در سانحه برخورد هلی‌کوپتر مرکز ۱۱۵ مازندران که صبح امروز اتفاق افتاد، یک کادر درمانی جان داده و سه سرنشین دیگر بالگرد مجروح شدند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس ، بروز سانحه برای بالگرد مرکز اورژانس ۱۱۵ مازندران که در شهرستان آمل مستقر است، یکی […]

رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان خبر داد: در سانحه برخورد هلی‌کوپتر مرکز ۱۱۵ مازندران که صبح امروز اتفاق افتاد، یک کادر درمانی جان داده و سه سرنشین دیگر بالگرد مجروح شدند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس ، بروز سانحه برای بالگرد مرکز اورژانس ۱۱۵ مازندران که در شهرستان آمل مستقر است، یکی از مهم‌ترین اخبار خبرگزاری‌ها در آخرین روز تابستان بوده است.

سقوط بالگرد ۱۱۵ و کشته و زخمی شدن کادر درمان و پرواز این وسیله امداد هوایی باعث شده تا از صبح امروز خبرهای زیادی از آمار کشته و مجروحان و علت حادثه در سطح کشور مخابره شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان مازندران، دقایقی قبل در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری فارس، از جزئیات این حادثه خبر داد و گفت: حدود ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح امروز دو دستگاه خودرو در منطقه آب‌اسک آمل برخورد کردند که برای انتقال مصدومان این حادثه درخواست کمک به وسیله بالگرد هوایی اورژانس ۱۱۵ مستقر در آمل شد.

یوسف جغتا افزود: این حادثه خودرویی دو مجروح دربرداشت که حاصل برخورد یک دستگاه کامیونت و خودروی سواری پیکان بود.

وی با اشاره به اینکه بالگرد هوایی اورژانس ۱۱۵ پس از اعلام گزارش تصادف در محور مواصلاتی هراز راهی بخش لاریجان شد، تصریح کرد: معمولاً برای انتقال مصدومان حادثه رانندگی به وسیله بالگرد هوایی اورژانس پد فرود است، پد فرود و برخاستن در مکان گزنک مستقر است.

رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان ادامه داد: بالگرد مرکز اورژانس ۱۱۵ آمل پس از ورود به بخش لاریجان برای نشستن در پد گزنک با یک تیر چراغ برق فشار قوی برخورد داشت.

این مسئول با اشاره به موقعیت مکانی حادثه امداد هوایی مازندران در ۲۰۰ متر بالاتر از شهرداری گزنک متذکر شد: بالگرد هوایی اورژانس شامل دو کادر پرواز و یک تیم سه نفره درمانی بوده است که در این حادثه خلبان و کمک‌خلبان هلی‌کوپتر به همراه یکی از افراد تیم پرواز به شدت مجروح شدند.

وی با اعلام اینکه مرحوم مصطفی صادقی از کارکنان توانمند و کارآمد درمانی اورژانس مازندران در این حادثه جان داد، یادآور شد: این فرد ۳۸ سال سن داشته که به دلیل برخورد بالگرد با تیر چراغ برق فشار قوی و شکافته شدن سقف اورژانس هوایی، در دم جان داد.

جغتا با تأکید بر اینکه دو مصدوم حادثه خودرویی در محور هراز برای انتقال به مراکز درمانی وارد اورژانس هوایی نشده بودند، خاطرنشان کرد: سانحه قبل از ورود مصدومان خودرویی و هنگام نشستن بالگرد اتفاق افتاد.

خبرگزاری فارس علت اصلی حادثه تعداد مصدومان و کشته شدگان نهایی سانحه اورژانس هوایی ۱۱۵ شهرستان آمل را متعاقباً اعلام خواهد کرد.