۱۸ ماه جنگ تحمیلی با کرونا
۱۸ ماه جنگ تحمیلی با کرونا

به طور رسمی اگر حساب کنیم حدود 1.5 الی 2 سال از همه گیری ویروس کرونا در دنیا گذشت تا مردم با آغاز کرونا در کل کره زمین ماسک ها بالاجبار بر صورت بزنند تا هم چهره واقعی خود را از دست دهند و هم مجبور باشند زندگی پر از استرس داشته و صد البته پروتکل های بهداشتی را بیشتر از دیگر دوران زندگی خود رعایت کنند تا گاهی رعایت کمتر بهداشت ، به مخاطره افتادن زندگی شخصی مردم و بی کفایتی برخی مسئولین غیر مسئول منجر به ازدست دادن و فوت عزیزانمان باشد.

قلم پرس: یادداشت- سجاد قربانی تقریبا ۱۸ ماه پیش بود که بعد از همه گیری ویروس منحوس کرونا در ووهان چین ، زنگ خطر جهانی شدن این ویروس به صدا در آمد و این ویروس کشنده با شیب تند در تمام دنیا از جمله ایران پخش شد تا در اوایل اسفند ماه با اعلام رسمی مسئولین ، کرونا رسما و از طریق شهر قم وارد کشور شود.

در همان ابتدا مسئولان می توانستند با قرنطینه کردن قم این خطر را در نطفه خفه کنند اما این کار را نکردند تا این ویروس به راحتی در تمام کشور پخش شود تا آغاز زندگی پرمخاطره و پراسترسی برای مردم مظلوم ایران باشد. این ویروس بعد از قم در شهرهای بزرگ از جمله تهران به سرعت پخش شد و مسبب مرگ و میر فراوانی در کل کشور شد.

سوء مدیریت مسئولین و عدم توجه به مسائل بهداشتی از سوی مردم باعث شد تا این ویروس در سطح کشور به وحشی ترین شکل ممکن پخش شده و خسارات جانی و مالی زیادی را برای مردم به وجود بیاورد.

اما مبدا نشت این ویروس به بیرون هنوز به طور کامل از سوی دولت چین اعلام نشده است و دو دولت چین و آمریکا با سیاست های ناپاک هرروز این تقصیر را گردن یکدیگر می اندازند تا تنفر مردم دنیا از این دو دولت را بیش از پیش به همراه داشته باشد. اشتباه عمدی یا سهوی و شاید هم استراتژیک این دو دولت باعث شد تا تمام مردم دنیا درگیر این بیماری شوند و میلیون ها کشته نیز عاید این سیاست های کثیف باشند.

حدود یک سال از شیوع این بیماری در همه کشورهای دنیا گذشته بود که یک مرد و زن آلمانی با اصالت ترکیه ای اعلام کردند که تحت نام شرکت فایرز در حال نهایی کردن ساخت واکسن کرونا هستند که به یکباره ولادیمیر پوتین خبر از ساخت واکسن کرونا در روسیه با نام اسپوتنیک داد تا اولین دوز واکسن کرونا در دنیا به دختر مرد اول سیاست روسیه تزریق شود.

بعد ها واکسن های زیادی همچون فایزر، مدرنا ، سینوفارم ، بهارات ، آسترازنکا و در ایران و با تاخیر زیاد واکسن های برکت ، فخرا و پاستور تولید شدند که در همان ابتدا اکثریت کشورهای دنیا به سرعت نسبت به خرید واکسن اقدام کردند اما مسئولان در کشور ایران با هوای تولید واکسن برکت و فخرا در خرید واکسن تعلل کردند تا الان که در اکثر کشورهای دنیا و از جمله اروپا جشن پایان کرونا گرفته شده است ، در ایران در طی یکی دو ماه اخیر و بعد از ۱۷ ماه همه گیری کرونا در کل دنیا و اکنون با پایان کرونا در دیگر کشورها ، در ایران مردم درگیر پیک پنجم کرونا از نوع ویروس کرونای جهش یافته ( دلتا ) شوند و هر روز تعداد مبتلایان رکورد بزند و با میانگین ۵۰۰ کشته در روز آمار کشته های ویروس نحس کرونا بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر باشد.

آری امروز برخی مسئولین از این اقدام خود در تاخیر خرید واکسن ابراز ندامت می کنند تا در حالی که تمام دنیا خود را آماده جشن پایان کرونا می کند ، در ایران هنوز خانواده های زیادی به صورت مداوم در حال از دست دادن عزیزان خود هستند و امروز که این یادداشت را می نویسم با میانگین ۴۰۰ هزار دوز تزریق واکسن در هر روز حدود ۲۲ میلیون نفر موفق به دریافت دوز اول واکسن خود شده اند و تقریبا نصف یا حتی کمتر از این آمار واکسینه کامل شده اند و این آمار حدود ۲۲ درصد کل جمعیت ایران به حساب می آید.

اما به واقع باید گفت که مسببین اصلی این فلاکت در کشور ایران قطعا در وهله اول مسئولین زیربط مدیریت ویروس کرونا در کشور هستند و در وهله دوم مردمی که کمتر از ۵۰ درصد آنها اقدام به ماسک زدن و رعایت پروتکل های بهداشتی می کنند و باعث همه گیری و شیوع بیش از پیش ویروس جهش یافته کرونا ( دلتا ) در سطح کشور می شوند. و با ادامه این روند و شکست رکورد های تعداد ابتلا و مرگ و میر در کشور این حسرت را در دلمان به وجود می آورد که چرا کشور ایران با اینکه یکی از قطب های مهم علم پزشکی در دنیا به شمار می رود در مهار این بیماری تا این حد ناتوان بوده است و در حالی که در اکثر کشورها از جمله اروپا زندگی ها به روال عادی بازگشته اند ، چرا در ایران هر ۳ ماه یکبار پیک جدیدی از بیماری راه می افتد و روز به روز به تعداد کشته ها اضافه می شود.

و در انتها روی سخنم در این نوشتار به افرادی است که تحت هدایت نظم نوین جهانی ( فراماسونری ) قرار گرفته اند و هم سو با نهاد ها و کشورهایی شده اند که این ویروس را در بین مردم دنیا پخش کرده اند و با تولید انبوه واکسن های کرونا در دنیا ، سعی دارند مردم را به عدم دریافت واکسن ترغیب کنند تا بدین طریق آمار کشته ها در دنیا افزایش یابد. به واقع میتوان گفت که معمولا شایعات اینچنینی در کل پایه و اساس مهمی ندارند و اینها تنها هدفشان هدایت مردم به مرگ و تباهی است و اگر قرار باشد چیپ ستی با این واکسن ها وارد بدن مردم شود نیازی به واکسن کرونا نیست و میتوانند برای این کار از واکسن های دوران نوزادی استفاده کنند تا مردم را از همان بدو تولد تحت فرمان و کنترل خود قرار دهند.

در پایان این نوشتار آرزوی قلبی من این است که هر چه سریع تر این ویروس منحوس از کل دنیا از جمله ایران رخت بسته و زندگی مردم به حالت عادی خود بازگردد.

 

 نگارنده: سجاد قربانی