گذار اقتصاد آذربایجان‌ شرقی از تکانه‌های شدید به سمت ثبات و توسعه
گذار اقتصاد آذربایجان‌ شرقی از تکانه‌های شدید به سمت ثبات و توسعه
در گزارش مرکز آمار ایران، نرخ مشارکت اقتصادی استان در تابستان سال گذشته از ۴۰.۶ درصد به ۴۳.۵ درصد در تابستان سال‌جاری افزایش یافته است.

به گزارش قلم پرس، کاهش درصد بیکاری و افزایش مشارکت اقتصادی در آذربایجان شرقی توسعه اقتصادی استان را در پی داشته که اقتصاد استان را از تکانه‌های شدید به ثبات و توسعه رسانده است.

حدود ۱۰ روز پیش عابدین خرّم، استاندار آذربایجان‌ شرقی در سفر رئیس قوه‌ قضائیه به تبریز از ایجاد بیش از ۱۰۳ هزار و ۷۶۰ فرصت شغلی جدید در استان و احیای ۵۸۵ واحد راکد تولیدی خبر داد.

در گزارش مرکز آمار ایران، نرخ مشارکت اقتصادی استان در تابستان سال گذشته از ۴۰.۶ درصد به ۴۳.۵ درصد در تابستان سال‌جاری افزایش یافته است، نرخ بیکاری از ۷.۷ درصد در تابستان سال گذشته ۶.۶ درصد در تابستان امسال کاهش یافته که وضعیتی بهتر از میانگین نرخ بیکاری ۷.۹ درصدی کشوری را دارا است.

علی‌رغم تورم و گرانی محسوس و هزینه‌های بالای زندگی خصوصا در کلان‌شهر تبریز، سایر شاخص‌های توسعه‌ی اقتصادی و معیشتی با رشد محسوسی مواجه شده و شرایط به‌ نحوی پیش رفت که در سفر خرداد ماه رئیس جمهور به آذربایجان‌شرقی تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری بیش از ۲۰۰ هزار میلیاردی بخش خصوصی و بخش دولتی در اقتصادی استان منعقد شد.

انتهای پیام/