کمیته استقبال از بهار حوزه سیما، منظر و فضای سبز آغاز بکار کرد/۱۷۵ اثر حجمی نوروزی مورد داوری قرار می‌گیرد
کمیته استقبال از بهار حوزه سیما، منظر و فضای سبز آغاز بکار کرد/۱۷۵ اثر حجمی نوروزی مورد داوری قرار می‌گیرد

کمیته استقبال از بهار حوزه سیما، منظر و فضای سبز آغاز بکار کرد/۱۷۵ اثر حجمی نوروزی مورد داوری قرار می‌گیرد مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از آغاز بکار کرد کمیته استقبال از بهار حوزه سیما، منظر و فضای سبز در راستای آماده‌سازی هر چه بهتر و شایسته شهر برای سال نو […]کمیته استقبال از بهار حوزه سیما، منظر و فضای سبز آغاز بکار کرد/۱۷۵ اثر حجمی نوروزی مورد داوری قرار می‌گیرد

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از آغاز بکار کرد کمیته استقبال از بهار حوزه سیما، منظر و فضای سبز در راستای آماده‌سازی هر چه بهتر و شایسته شهر برای سال نو شمسی خبر داد.

به گزارش قلم پرس،،  سیامک آسیایی گفت: ۴ طرح کلی اجرایی و نظارتی حوزه سیما، منظر و فضای سبز که شامل آیتم‌های ویژه مربوط به هفته‌ها و روزهای آخر سال هستند به طور جداگانه بررسی، تصویب و ابلاغ شد.

آسیایی خاطرنشان کرد: با توجه به زمان باقیمانده تا سال جدید هر یک از حوزه‌های فضای سبز مناطق دهگانه شهرداری تبریز لازم است با برنامه‌ریزی مناسب ضمن اجرای طرحهای بهسازی و ساماندهی محیطی، نسبت به خرید به موقع اقلام و گونه‌های مورد نیاز اقدام مناسب را به عمل آورند.

وی همچنین با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار اقدامات بهاری حوزه سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز در قالب ۴ طرح مجزا انجام می‌گیرد، تصریح کرد: طرح شماره ۱ از ۲۰ دی ماه آغاز و تا ۱۰ بهمن ادامه خواهد داشت که طی آن کلیه عملیات مربوط به رفع نواقص، بهسازی و پاکسازی وضعیت عمومی پارکها و تفرجگاه‌ها و نیز محدوده فضاهای سبز پارکی محله‌ای و منطقه‌ای از جمله ساماندهی سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌ها، رفع نواقص روشنایی پارکها، ترمیم و اصلاح شبکه آبیاری و آماده‌سازی آبنماها، رنگ آمیزی مبلمان پارکی، رفع ایرادات وسایل بازی کودکان و ست‌های ورزشی و نیز رنگ آمیزی جداول پارکی انجام می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز آغاز عملیات اجرایی طرح شماره ۲ را از ۱۱ بهمن تا ۲۰ بهمن عنوان کرد که طی آن عملیات آماده‌سازی و ایجاد بستر مناسب کاشت نهال در قالب طرح توسعه ۶۰۰ هکتاری فضای سبز در سال جاری و تکمیل نواقص مرحله ۱ و نیز آماده‌سازی پارکهای محله‌ای و منطقه جهت بهره‌برداری کامل شهروندان عزیز و مهمانان گرامی در سطح فضاهای سبز شهری انجام می‌گیرد.

آسیایی همچنین طرح شماره ۳ را نیز مربوط به بازه زمان ۲۱ بهمن تا ۱۰ اسفند سال جاری بیان کرد که شامل آیتمهای انجام عملیات سمپاشی زمستانه، آماده‌سازی بستر گلکاری‌ها، خاکبرداری رفیوژها در صورت نیاز، کاشت گلهای فصلی و اجرای طرحهای گلکاری می‌شود. 

وی طرح شماره ۴ و نهایی حوزه سیما، منظر فضای سبز را نیز مربوط به روزهای پایانی سال یعنی ۱۱ اسفند تا ۲۹ اسفند عنوان کرد که در این مرحله نیز اجرای عملیات درختکاری مربوط به طرح توسعه ۶۰۰ هکتاری فضای سبز در سال جاری، کاشت رایگان نهال در حیاط منازل، مدارس چمن‌های مسکونی و اداره‌جات، نصب المانهای نوروزی و حضور فضای سبز گسترده کارکنان و کارگران میثاق با ولایت انجام می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز در ادامه سخنان خود ارزیابی مرحله به مرحله فعالیتهای انجام یافته را یادآور شد و بر ساخت و نصب آثار حجمی و المانهای نوروزی مناسب و فاخر نیز که مرحله داوری انتخاب برترین آثار رسیده به این سازمان در حال انجام است در این بازه زمانی تاکید کرد.

سیامک آسیایی با اشاره به روند انتشار فراخوان ملی استقبال از بهار ۱۴۰۳ در سال جاری، تصریح کرد: برای تهیه و ساخت بهترین آثار حجمی هنری از المانهای نوروزی و استفاده از خلاقیت و هنر هنرمندان صاحب سبک سراسر کشور، فراخوان ملی استقبال از بهار ۱۴۰۳ از طریق سامانه‌های مجاز و وسایل ارتباط جمعی از اول آذرماه سالجاری منتشر شد.

وی با اعلام اینکه این فراخوان به دلیل استقبال خوب هنرمندان تا دهم دی ماه سال جاری تمدید شد، افزود: در مجموعه ۱۷۵ اثر به دبیرخانه این فراخوان ملی ارسال شده است که آثار رسیده توسط کمیته داوران متشکل از اساتید و اعضای کمیته المان‌ها و آثار حجمی سازمان سیما، منظر و فضای سبز مورد داوری قرار می‌گیرد.

آسیایی همچنین با اشاره به اینکه آثار برگزیده توسط کمیته داوران فراخوان ملی عقد قرار داد و ساخته می‌شود،  خاطرنشان کرد: تلاش سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز بر آن است بهترین المان‌ها و آثار حجمی مناسبتی و نوروزی را همزمان با فرا رسیدن سال جدید آماده و در سطح شهر نصب نماید.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز همچنین از هماهنگی با مناطق دهگانه شهرداری تبریز برای بررسی و اعلام نظر در مورد آثار حجمی پیشنهادی خبر داد که در کمترین زمان ممکن المانهای نوروزی پیشنهادی مناطق دهگانه توسط کمیته المان‌ها و آثار حجمی این سارمان بررسی و نتیجه جهت اجرا ابلاغ می‌شود.