کشف ۵۴ میلیارد تومان کالای قاچاق در آذربایجان‌شرقی / وضعیت بحرانی ۸۲ واحد تولیدی و صنعتی
کشف ۵۴ میلیارد تومان کالای قاچاق در آذربایجان‌شرقی / وضعیت بحرانی ۸۲ واحد تولیدی و صنعتی

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ۳۰ واحد در استان بدون بررسی واگذار شده بود؛ به طوری که یکی از مشهورترین برندهای استان و کشور به یک راننده تریلی واگذار شده بود و امروز ما باید مسائل این کارخانجات را حل کنیم. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، سعید […]

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ۳۰ واحد در استان بدون بررسی واگذار شده بود؛ به طوری که یکی از مشهورترین برندهای استان و کشور به یک راننده تریلی واگذار شده بود و امروز ما باید مسائل این کارخانجات را حل کنیم.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، سعید شبستری خیابانی  در جلسه شورای اداری استان اظهار داشت: با تلاش‌های صورت گرفته وحدت و همدلی که بین دستگاه‌های امنیتی برقرار شده، آذربایجان‌شرقی را در چندین سال متولی جزو استان های برتر در حوزه امنیت قرار داده است.

وی با بیان اینکه در طی چند سال گذشته جلسات متعددی در شورای تامین استان و شهرستان ها برگزار و ۲۰ کمیسیون و کارگروه در این ارتباط تشکیل شده است، افزود: در سال‌های گذشته هر سال درصدی از سرقت ها و جرائم در استان کاهش یافته است.

کشف ۵۴ میلیارد تومان کالای قاچاق در آذربایجان‌شرقی

شبستری اعلام کرد: در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز همواره استان برتر بودیم و حدود ۵۴ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف کردیم و در واقع که ۵۸ درصد میزان کشفیات نسبت به گذشته افزایش داشته است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی افزود: در حوزه مرزی بعد از گذشت سال ها، حریم امنیتی مرز را تهیه و احداث گلوگاه در مسیر اتوبان پیامبر اعظم را عملیاتی کردیم که در چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

این مسئول با اشاره به تالم خاطر مردم استان به دلیل رخداد حادثه قطار تبریز به مشهد، توضیح داد: با مدیریت با تدبیر استان این اتفاق موجب نشد تا یک حادثه امنیتی در این زمینه ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در حوزه اجتماعی مقابله با آسیب‌های اجتماعی اردوگاه ماده ۱۶ را احداث کردیم و هزاران نفر از معتادان متجاهر جمع‌آوری و در این اردوگاه ساماندهی می‌شوند، افزود: امروز آذربایجان شرقی استان بدون معتاد متجاهر شناخته می‌شود که افتخار بزرگی محسوب می‌شود.

شبستری همچنین به جلوگیری از ۲۰ درصد طلاق‌های غیرتوافقی، افزایش تعداد تشکل‌های مردمی از ۴۲۰ مجموعه به ۶۳۰ مجموعه، افزایش یک هزار تختخوابی بیمارستانی، توزیع ۶۵۰ هزار دفترچه بیمه سلامت اشاره و اضافه کرد: استانداری آذربایجان‌شرقی اولین رتبه کشوری را از مجمع ملی سلامت به دست وزیر بهداشت دریافت کرد.

وضعیت بحرانی ۸۲ واحد تولیدی و صنعتی 

معاون استاندار با بیان اینکه از زمان قبول مسئولیت از تعداد ۱۰ هزار واحد احصاء تولیدی و صنعتی در استان تنها ۳ هزار و ۴۰۰ واحد فعال بودند، افزود: امروز یک هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی به مجموعه تولیدی استان اضافه شده است.

وی ادامه داد: وضعیت ۸۲ واحد بحرانی در کمیسیون کارگری بحث و بررسی شده است.

این مسئول متذکر شد: ۳۰ واحد در استان بدون بررسی واگذار شده بود؛ به طوری که یکی از مشهورترین برندهای استان و کشور به یک راننده تریلی واگذار شده بود و امروز ما باید مسائل این کارخانجات را حل کنیم.

وی ابراز داشت: در ۱۶ آذر و روز دانشجو هیچ تنشی در دانشگاه‌ها به وجود نیامد و بسیاری از تشکل‌های دانشجویی که در گذشته تعطیل شده بودند مجددا فعال شدند و تعداد مجوز فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی استان از عدد ۱۹ به عدد ۴۲ افزایش یافت.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به نزدیکی ایام انتخابات، گفت: امیدواریم همه مردم و گروه‌ها در انتخابات حضور پرشوری داشته باشند .