چرا دولت نظارت بر مجموعه‌های تحت نظر خود در راستای جلوگیری از فساد و اختلاس ندارد
چرا دولت نظارت بر مجموعه‌های تحت نظر خود در راستای جلوگیری از فساد و اختلاس ندارد
نماینده مردم میانه در مجلس گفت: چرا دولت نظارت بر مجموعه‌های تحت نظر خود در راستای جلوگیری از فساد و اختلاس ندارد.

به گزارش قلم پرس؛ سید مرتضی حسینی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۹ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: بحث فساد اخیری که فضای ذهنی جامعه و مردم ما را درگیر کرده است همین بحثی است که درخصوص یکی از واردکنندگان شرکت چای رخ داده است و ما می‌خواهیم از دولت سوال کنیم با توجه به این حجم فسادی که در سیستم دولتی رخ می‌دهد، چه نظارتی صورت می‌گیرد.

نماینده مردم میانه در مجلس ادامه داد: مقام معظم رهبری از اژدهای هفت‌سر فساد سخن می‌گویند در حالی که مسئولین ما زمانی که از فساد شرکت‌های فولاد سخن می‌گوییم آنها می‌گویند الحمدالله آنها آدم‌های خوبی هستند، بنابراین اگر در مجموعه‌های تحت نظر وزرا و مسئولان فساد وجود ندارد پس این اژدهای هفت‌سری که مقام معظم رهبری اعلام می‌دارد، کجاست؟.

وی افزود: مردم در صف دریافت وام هستند، مرتب برای آنها اشکال‌تراشی کرده و آنها را معطل می‌کنیم یا اینکه برای وام فرزندآوری و وام کالاهای اساسی نیز مرتب مردم اذیت می‌شوند و به سختی آنها را دریافت می‌کنند اما این جور اختلاس‌ها مرتب اتفاق افتاده و دولتی‌ها می‌گویند که فساد در مجموعه‌های اداری نیست.

حسینی عنوان کرد: بحث دیگر ما مجموعه حراست‌ها است، اگر در ریاست جمهوری مجموعه حراست‌ها کار خود را به خوبی انجام داده و نظارت لازم را انجام دهند، پس چرا اینجور فساد و اختلاس‌ها شکل می‌گیرد. بنده در مجموعه فولاد میانه نزدیک به سه ماه پیش موردی را که دزدی از بیت‌المال و فساد بود را به رئیس اداره اطلاعات میانه مطرح کردم که سوء استفاده ۷۰ میلیاردی بود و آن مجموعه با سندسازی و جعل مدرک نیز کار را ادامه داده بودند، آن را به حراست وزارت راه تذکر دادم تا جلوی فساد گرفته شود بنابراین اگر می‌خواهیم با فساد مقابله کنیم باید مجموعه حراست کار خود را به خوبی انجام دهند./

انتهای پیام/