پیدا شدن میکروچیپ در توپ اهدایی پوتین به ترامپ
پیدا شدن میکروچیپ در توپ اهدایی پوتین به ترامپ

در توپ فوتبال شرکت آدیداس که رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس مشترک در هلسینکی به همتای آمریکایی خود هدیه داد، یک میکروچیپ یافت شد. به گزارش قلم پرس به نقل از اسپوتنیک، بلومبرگ نوشت: در توپ فوتبالی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پس از نشست هلسینکی به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هدیه داد […]

در توپ فوتبال شرکت آدیداس که رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس مشترک در هلسینکی به همتای آمریکایی خود هدیه داد، یک میکروچیپ یافت شد.

به گزارش قلم پرس به نقل از اسپوتنیک، بلومبرگ نوشت: در توپ فوتبالی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پس از نشست هلسینکی به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هدیه داد یک میکروچیپ یافت شد.

این میکروچیپ یک ابزار جاسوسی نبوده بلکه یک وسیله تبلیغاتی توپ های هوشمند شرکت آدیداس است.

به نقل از بلومبرگ، تصاویری از کنفرانس خبری مشترک پوتین و ترامپ که لحظه تحویل این توپ به ترامپ را به نمایش می گذارد، نشان می دهد که این توپ حاوی لوگوی ارتباطات از میدان نزدیک (NFC) است.

بر اساس گزارش تارنمای آدیداس، در زمان تولید این توپ این میکروچیپ زیر لوگوی مذکور کار گذاشته شده بود و شبیه آیکون وای فای است.این تراشه به هواداران فوتبال اجازه می دهد با نزدیک کردن تلفن همراه خود به توپ ویدئوها، مسابقات و دیگر اطلاعات را به تلفن خود منتقل کنند.

شرکت آدیداس از اظهار نظر درباره این که آیا از این وسیله می توان در حمله سایبری روسیه استفاده کرد یا نه، خودداری کرده است اما بر اساس توضیحات ارائه شده درباره این محصول در وبسایت آدیداس، این تراشه به خودی خود قابلیت تغییر دادن ندارد.

پیش از این گزارش شده بود که توپ اهدایی به ترامپ همچون همه هدایای رئیس جمهور تحت بازرسی امنیتی قرار می گیرد.