پوتین: مدارکی در مورد استفاده بشاراسد،از سلاح شیمیایی وجود ندارد/  این صرفا دسیسه است
پوتین: مدارکی در مورد استفاده بشاراسد،از سلاح شیمیایی وجود ندارد/  این صرفا دسیسه است

رئیس جمهور روسیه  در پایان بازدیدش از فرانسه اعلام کرد شواهد و مدارک حاکی از استفاده دولت بشاراسد، رئیس جمهور سوریه از سلاح شیمیایی وجود ندارد. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین در مصاحبه با روزنامه فیگارو گفت:” ما بلافاصله پس از وقوع حادثه شیمیایی به شرکای امریکایی و همه […]

رئیس جمهور روسیه  در پایان بازدیدش از فرانسه اعلام کرد شواهد و مدارک حاکی از استفاده دولت بشاراسد، رئیس جمهور سوریه از سلاح شیمیایی وجود ندارد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین در مصاحبه با روزنامه فیگارو گفت:” ما بلافاصله پس از وقوع حادثه شیمیایی به شرکای امریکایی و همه کسانی که صلاح بدانند، پیشنهاد کردیم از فرودگاهی گه گویا هواپیماهای استفاده کننده از سلاح شیمیایی از آنجا بلند شده بودند، بازرسی شود” اما همه آنها از انجام این بازرسی و همچنین از بازرسی از محلی که گویا به آنجا حمله شیمیایی شده بود، امتناع ورزیدند.
رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد:” به نظر من این فقط با یک هدف انجام شد و آن اینکه توضیح داده شود که چرا باید علیه اسد تدابیر بیشتر برای تاثیر گذاری از جمله تدابیر نظامی اتخاذ شود. همین و بس. هیچگونه شواهد و مدارک حاکی استفاده اسد از سلاح شیمیایی وجود ندارد و به اعتقاد عمیق من این صرفا دسیسه است و اسد این سلاح را به کار نبرده است”.