هشدار رییس‌جمهوری چین نسبت به عواقب جنگ‌های تجاری
هشدار رییس‌جمهوری چین نسبت به عواقب جنگ‌های تجاری

رییس‌جمهوری چین اعلام کرد، کشورهایی که سیاست جنگ تجاری از طریق سیاست‌های آسیب‌زننده یک‌جانبه‌گرایانه را با هدف تحقق هژمونی اقتصادی دنبال می‌کنند، تنها به خودشان آسیب می‌زنند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شی جینپینگ، رییس‌جمهوری چین گفت: جنگ تجاری باید مردود واقع شود زیرا در آن هیچ کس پیروز نمی‌شود. وی […]

رییس‌جمهوری چین اعلام کرد، کشورهایی که سیاست جنگ تجاری از طریق سیاست‌های آسیب‌زننده یک‌جانبه‌گرایانه را با هدف تحقق هژمونی اقتصادی دنبال می‌کنند، تنها به خودشان آسیب می‌زنند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شی جینپینگ، رییس‌جمهوری چین گفت: جنگ تجاری باید مردود واقع شود زیرا در آن هیچ کس پیروز نمی‌شود.

وی ادامه داد: هژمونی اقتصادی نیز امری قابل اعتراض است زیرا منافع جمعی جامعه بین‌الملل را تضعیف می‌کند.

رییس‌جمهوری چین تصریح کرد که کشورهایی که چنین روشی را در پی گرفته‌اند، تنها به خودشان آسیب می‌زنند. یک‌جانبه‌گرایی در مقابل چندجانبه‌گرایی و نظام‌های تجاری چندجانبه مشکل‌آفرین است.

وی بیان کرد: ظهور بازارهای جدید و کشورهای در حال توسعه امری غیرقابل توقف است و توسعه جهانی را با تعادلی جدید مواجه خواهد ساخت.

جینپینگ همچنین از کشورهای بریکس خواست مقررات بین‌المللی را مورد توجه قرار دهند.

این اظهارات رییس‌جمهوری چین در دهمین دور از نشست‌های سالانه بریکس مطرح شد که امروز (چهارشنبه) کار خود را آغاز کرد. این نشست با حضور رهبران پنج کشور عضو بریکس یعنی برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی برگزار می‌شود و میزبانی آن بر عهده ژوهانسبورگ است. نشست امسال بریکس با محوریت «بریکس در آفریقا: همکاری برای رشد همه‌جانبه و آبادانی مشترک در چهارمین انقلاب صنعتی» برگزار می‌شود.

این نشست قرار است به مدت سه روز برگزار شود و ۲۷ ژوئیه به کار خود پایان خواهد داد.