هشدار الحوثی درباره برنامه‌های آمریکا برای تجزیه منطقه
هشدار الحوثی درباره برنامه‌های آمریکا برای تجزیه منطقه

عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن، در سخنرانی عصر امروز خود در پایتخت یمن دربارۀ برنامه های آمریکا برای تجزیۀ منطقه هشدار داد. به گزارش قلم پرس به نقل از  پایگاه خبری شبکۀ العالم، سید عبد الملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن، در سخنرانی عصر جمعۀ خود در صنعا، ضمن تأکید بر اینکه آمریکا در صدد سیطره […]

عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن، در سخنرانی عصر امروز خود در پایتخت یمن دربارۀ برنامه های آمریکا برای تجزیۀ منطقه هشدار داد.

به گزارش قلم پرس به نقل از  پایگاه خبری شبکۀ العالم، سید عبد الملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن، در سخنرانی عصر جمعۀ خود در صنعا، ضمن تأکید بر اینکه آمریکا در صدد سیطره کامل بر سرنوشت، منابع و ثروت ملت های منطقه است، گفت: «آمریکا به دنبال تجزیۀ همۀ حکومت های آزادی طلب در منطقه است تا بتواند ثروت کشورها را غارت کند».

شعار مبارزه با تررویسم برای سلطه بر جهان اسلام 

رهبر انصار الله همچنین گقت که آمریکا از نام “مبارزه با تروریسم” برای چنگ اندازی به چهارگوشۀ جهان اسلام و اجرای عملیات مورد نظرش سوء استفاده می کند. او تأکید کرد که پدیده تروریسم با نظارت آمریکا و حمایت مزدورانش رشد و گسترش یافته است. او خاطر نشان کرد که آمریکا بزرگترین برنده گسترش تروریسم در منطقه است؛ چرا که به بهانه مبارزه با تروریسم هر زمان و هرجا بخواهد وارد می شود.

الحوثی افزود: «بعد از آن که ارتش و کمیته های مردمی یمن نیروهای القاعده را بیرون راندند، آمریکا و عواملش، دوباره آنها را به جنوب یمن بازگرداندند».

عبد الملک الحوثی گفت: «آمریکا جلوی نیروهای مردمی در عراق، یمن، سوریه و لبنان را که بزرگترین نیروهای مبارزان علیه داعش و تکفیری ها هستند، می گیرد».
ابزارهای منطقه ای آمریکا برای تحقق اهدافش

عبد الملک الحوثی با اشاره به اینکه آمریکا خواستار تضمین منافعش در حدود قانونی نیست، افزود: «در منطقه کشورها و نیروهای وابسته به آمریکا وجود دارند که آماده اند خواسته های این کشور را اجرا کنند».

او با انتقاد از رسانه های جهان عرب هم گفت: «اغلب رسانه های عربی به طور کامل با طرح های آمریکا همراهی می کنند و این به آمریکا کمک می کند تا اهدافش را در منطقه محقق کند».

عبد الملک الحوثی تأکید کرد آمریکا مهم ترین عامل تضمین منافع خود را از هم گسیختگی امت اسلامی می داند. او افزود: «آمریکا از مسلمانان و عرب ها می خواهد که بدون اراده و هویت باشند».

او با اشاره به اینکه رژیم سعودی بازیچۀ دست عربستان است، تأکید کرد که آمریکا آل سعود را در زباله دادن تاریخ خواهد انداخت. وی آل سعود را منافقانی دانست که از ابزار دین برای پیشبرد اهداف دشمنان اسلام بهره می گیرند.

آمریکا؛ مسئول کشتار مردم یمن

رهبر انصار الله یمن افزود: «آمریکا مسئول اصلی جنگ تجاوز کارانه با یمن، تخریب کشور و قتل مردم این کشور است». عبد الملک الحوثی گفت: «آمریکا برای خدمت به اسرائیل در پشت پرده حمله به ملت یمن ایستاده است و عوامل او این کار را در منطقه انجام می دهند اما ملت یمن مصمم به مقابله و مبارزه است».

مذاکراتی که هدفش واداشتن ما به تسلیم است
رهبر انصا الله با اشاره به اینکه تسلیم شدن ملت یمن امری غیرممکن است که خدا هم آن را نمی پسندد، گفت: «هیأت ملی ما در مذاکرات کویت تا حد امکان کوتاه آمدند ولی آنها می خواهند ما تسلیم شویم که این غیرممکن است». او، همچنین، تأکید کرد: «آمریکا و دوستانش هیچ مشروعیتی ندارند و مشروعیت واقعی متعلق به مظلومان و مستضعفان است».

عبد الملک الحوثی گفت: «برای رسیدن به راه حلی منصفانه آماده ایم اما هرگز تسلیم نخواهیم شد».

توافق تاریخی با حزب کنگرۀ ملی یمن

عبد الملک الحوثی دربارۀ توافق دیروز انصار الله و حزب کنگرۀ ملی یمن برای تشکیل شورایی در زمینه ادارۀ کشور تصریح کرد: «توافق روز گذشته با کنگرۀ مردمی در چارچوب تقویت مقاومت مردم برای مواجهه با خطرهاست». او افزود: «توافق ما با کنگرۀ مردمی امری طبیعی است و ناراحتی عده ای از این بابت برای ما اهمیت ندارد».