ممنوع شدن مالکیت و خرید و فروش سلاحهای نیمه اتوماتیک در نیوزیلند
ممنوع شدن مالکیت و خرید و فروش سلاحهای نیمه اتوماتیک در نیوزیلند

نخست‌وزیر نیوزیلند از ممنوعیت خرید و فروش و استفاده از سلاح‌های نیمه خودکار سبک نظامی و سلاحهای تهاجمی پس از حملات تروریستی اخیر به مساجد کشور خبر داد. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند گفت: در ۱۵ مارس تاریخ برای همیشه تغییر کرد. اکنون قوانین ما نیز تغییر […]

نخست‌وزیر نیوزیلند از ممنوعیت خرید و فروش و استفاده از سلاح‌های نیمه خودکار سبک نظامی و سلاحهای تهاجمی پس از حملات تروریستی اخیر به مساجد کشور خبر داد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند گفت: در ۱۵ مارس تاریخ برای همیشه تغییر کرد. اکنون قوانین ما نیز تغییر خواهد کرد. ما امروز محدودیت قوانین سلاح در کشور را اعلام می‌کنیم تا کشورمان را مکان امنی کنیم.

وی افزود: کابینه با تغییر اساسی در قوانین سلاح موافقت کرد  اکنون شش روز پس از این حملات اعلام می‌کنم که از این پس خرید و فروش هرگونه سلاح نیمه خودکار و تفنگ‌های تهاجمی در نیوزیلند ممنوع است.

آردرن تاکید کرد که این اقدام سلاح‌های نیمه اتوماتیک استفاده شده در حملات تروریستی روز جمعه را شامل می شود.

او افزود: بر اساس این قانون جدید، افراد دارای این سلاح‌ها با دریافت پول معادل، سلاحهای خود را تحویل خواهند داد. دارندگان چنین سلاحهایی، به ۳ سال زندان محکوم شد هو یا تا ۴ هزار دلار جریمه نقدی می‌شوند.

تاکنون پلیس نیوزیلند به افرادی که سابقه کیفری نداشته و بالای ۱۶ سال بودند مجوز مالکیت سلاح می‌داد.