ملت ایران از تنش، برخورد و افراط بیزار است؛ روند تعامل سازنده با جهان ادامه می یابد
ملت ایران از تنش، برخورد و افراط بیزار است؛ روند تعامل سازنده با جهان ادامه می یابد

رییس‌ جمهوری، بهار را پیام آور اعتدال، میانه‌روی، صلح دوستی و برادری برای همگان خواند و تاکید کرد: سال ۱۳۹۵ هجری شمسی در سایه وحدت، همفکری، همدلی، همکاری و دوستی، سال تلاش گسترده برای توسعه و آبادانی بیش از پیش ایران اسلامی خواهد بود. حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه و پس از آخرین […]

رییس‌ جمهوری، بهار را پیام آور اعتدال، میانه‌روی، صلح دوستی و برادری برای همگان خواند و تاکید کرد: سال ۱۳۹۵ هجری شمسی در سایه وحدت، همفکری، همدلی، همکاری و دوستی، سال تلاش گسترده برای توسعه و آبادانی بیش از پیش ایران اسلامی خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه و پس از آخرین جلسه هیأت دولت در سال ۹۴ با حضور در جمع خبرنگاران،ضمن آرزوی سعادت برای ملت بزرگ ایران در سال ۹۵ گفت: امسال شاهد باران پربرکت الهی و سربلندی ملت ایران در برجام و پایان تحریم‌ها بودیم و در همین سال مردم ایران حماسه بسیار بزرگی را در هفتم اسفندماه خلق کردند.

رییس‌ جمهوری با بیان این که ایرانیان در بهار باید صمیمیت و صفای خود را نشان دهند،  بر ضرورت صله ارحام با نزدیکان و اقوام و ابراز محبت به همه کسانی که در دنیا نوروز را به عنوان یک روز نو پاس داشته و جشن می‌گیرند، تأکید کرد و اظهارداشت: بهار باید روز آشتی، صفا و صمیمیت میان همه گروه‌ها و احزاب باشد.

دکتر روحانی با بیان این که سال آینده شرایط کشور با همراهی و کمک مردم بهتر از گذشته خواهد بود، گفت: ما در سال ۹۵ بهاری را آغاز می‌کنیم که در آن بانکها و بیمه‌های ما تحریم نیستند و می‌توانیم با کشورهای مختلف تجارت داشته باشیم و سرمایه‌گذاری‌ها در کشور ما آغاز شده و قراردادهای بسیار مهمی در سطوح مختلف با کشورهای دنیا به امضا رسیده است.

رییس‌ جمهوری ادامه داد: امروز بانک مرکزی ایران با بانکهای مرکزی بسیاری از کشورهای دنیا رابطه پولی و مالی ایجاد کرده و سوئیفت برقرار شده است.

دکتر روحانی با اشاره به این که سال ۹۵ سالی است که در آن حقوق هسته‌ای ملت ایران به رسمیت شناخته شده و ما با دنیا تبادل مواد هسته‌ای داریم ، خاطر نشان کرد:  امروز دنیا تعامل سازنده ایران را باور کرده و ما این تعامل سازنده را با جهان ادامه خواهیم داد.

رییس‌ جمهوری با تأکید بر این که ملت ایران از تنش، برخورد و افراط بیزار است، اظهار امیدواری کرد تا با کمک ملت ایران در منطقه خاورمیانه هم صلح، ‌صفا و امنیت برقرار شود و این چند کشوری هم که متأسفانه از مسیر اعتدال خارج شده و خشونت و جنگ را برگزیده‌اند، به مسیر اسلامیت و انسانیت بازگردند و در منطقه شاهد برادری، صفا، صمیمیت و توسعه باشیم.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه توان موشکی جمهوری اسلامی ایران صرفا برای دفاع از ملت و کشور است و به هیچ عنوان قصد تجاوز به هیچ کشوری به ویژه همسایگان خود را نداریم، گفت: از این خرسندیم که جنگ‌طلبان و افراطیون که به ناروا موضوع آزمایش موشکی اخیر ایران را به شورای امنیت کشاندند،ناامیدانه بازگشتند و دنیا در پاسخی منفی به آنان، تایید کرد که فعالیت ایران، صرفاً دفاعی و برای حفظ و حراست از کشور است.

رییس‌ جمهوری با اشاره به این که ما خود را برای توسعه مناسبات و روابط بهتر با کشورهای دنیا آماده کرده‌ایم، اظهارداشت: سال آینده با حضور و همراهی مردم شرایط متفاوتی را داریم و دولت روند برنامه های اقتصادی خود را در حوزه های کاهش تورم، شتاب در رونق و رشد اقتصادی و آرامش بازار حفظ کرده و درآمدهای نفتی و غیرنفتی کشور توسعه پیدا خواهد کرد به گونه‌ای که فروش نفت و میعانات نفتی در روزهای آینده به مرز دو میلیون بشکه خواهد رسید.

دکتر روحانی با درخواست از مردم مبنی بر این که از فضای نوروز برای تقویت دوستی و آشتی و ایجاد رابطه بهتر با یکدیگر استفاده کنند، افزود: ایام عید و نوروز باید برای فرزندان ما روزهای شادی‌آفرین باشد و آنها با فرهنگ خود آشنا شده و با طبیعت آشتی کنند و در این راستا حفظ محیط زیست باید یکی از اصول اصلی ما در این ایام باشد.

رییس‌ جمهوری با اشاره به ضرورت رعایت مسایل ایمنی در سفرها برای حفظ سلامت مردم ، گفت: همه دستگاه‌های کشور آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند و در این راستا ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی از ماه‌ها پیش تشکیل شده و نمایندگان دستگاه‌های ذیربط در این ستاد فعال هستند.

دکتر روحانی با قدردانی از تلاش‌های همه کسانی که در ایام نوروز به مردم در زمینه‌های گوناگون از جمله خدمات امدادی، اورژانس، بهداشت و درمان، ‌انتظامی و امنیتی، اسکان مسافران و راهداری مشغول ارائه خدمات هستند، افزود: از مرزداران کشور در سراسر مرزهای ایران اسلامی تشکر می‌کنم که در ایام نوروز نیز سنگر خود را برای دفاع و حفاظت از کشور حفظ می‌کنند.

رییس‌ جمهوری با اشاره به گزارش وزیر راه و شهرسازی در جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت مبنی بر این که در ایام نوروز در جاده شمال در منطقه سوادکوه و منجیل چند مسیر و تونل به طور موقت برای عبور و مرور مسافران نوروزی بازگشایی می‌شود، گفت: دولت تلاش می‌کند تا جاده‌های مهم برای سهولت در تردد مردم تا پایان سال ۹۵ تکمیل شوند و همچنین در جهت تکمیل برخی از مسیرهای ریلی نیز تلاش خواهیم کرد.

دکتر روحانی ضمن اظهار امیدواری از این که نوروز ۹۵ برای ملت ایران، همسایگان و مسلمانان مبارک باشد، از خبرنگاران و اصحاب رسانه به خاطر خدماتشان در ایام گوناگون به ویژه در موضوع برجام، انتخابات هفتم اسفند و ایام نوروز ، تقدیر و تشکر کرد.

در پایان نیز نمایندگان رسانه های همگانی کشور با رییس جمهوری و شماری از اعضای دولت عکس یادگاری گرفتند.