مسلمانان جنوب شرقی آسیا: مسلمانان جهان باید برای دفاع از مسجد الاقصی قیام کنند
مسلمانان جنوب شرقی آسیا: مسلمانان جهان باید برای دفاع از مسجد الاقصی قیام کنند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مسلمانان جنوب شرقی آسیا خشونت‌های رژیم صهیونیستی و اخراج اجباری فلسطینیان در شرق قدس اشغالی را به شدت محکوم کرده و از جامعه جهانی خواستند به این بی عدالتی‌ها پایان دهد. به نوشته روزنامه «ینی شفق» دو سازمان بزرگ اسلامی در اندونزی از سازمان ملل متحد  و جامعه بین […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مسلمانان جنوب شرقی آسیا خشونت‌های رژیم صهیونیستی و اخراج اجباری فلسطینیان در شرق قدس اشغالی را به شدت محکوم کرده و از جامعه جهانی خواستند به این بی عدالتی‌ها پایان دهد.

به نوشته روزنامه «ینی شفق» دو سازمان بزرگ اسلامی در اندونزی از سازمان ملل متحد  و جامعه بین المللی خواستند تا اقدامات مهمی برای جلوگیری از تجاوزات رژیم اسرائیل انجام دهند.

«حیدر نشیر» رئیس «سازمان محمدیه» سه شنبه گفت: «سازمان ملل و همه کشورهای جهان باید قاطعانه علیه هر نوع خودسری صهیونیست‌ها برخورد کرده و نباید از آنها حمایت کنند.»

«هلمی زینی» دبیرکل «موسسه اسلامی علما»  نیز از سازمان ملل متحد خواست که گام‌های سریع و راهبردی برای بازگرداندن صلح در فلسطین بردارد. وی افزود که فلسطین یک کشور مستقل است .

این در حالی است که روز دوشنبه تظاهرات همبستگی فلسطین در ۳۰ مکان در سراسر اندونزی برگزار شد. شورای مشاوری سازمانهای اسلامی مالزی (MAPIM) نیز اقدام به جمع آوری کمک مالی برای کمک به تأمین غذا، دارو و تجهیزات امنیتی به فلسطینیان کرده است.

این گروه در بیانیه‌ای گفت: «از کوالالامپور تا استانبول ، از سنگال تا قاهره … مسلمانان باید برای دفاع از مسجد الاقصی قیام کنند.»

شورای اسلامی سنگاپور (MUIS) نیز خشونت‌ها در مقدس شرقی را محکوم کرد. روز دوشنبه، این شورا در بیانیه‌ای اعلام کرد که از اعمال خشونت علیه نمازگزاران غیرمسلح در مسجدالاقصی بسیار نگران و ناراحت است.

در بیانیه این شورا آمده است: «ما برای رحمت و امنیت خداوند برای بی گناهان دعا می کنیم و امید به آرامش سریع اوضاع داریم.»

نیروهای رژیم صهیونیستی از روز جمعه به بیش از ۲۰۰ فلسطینی در مسجد الاقصی که سومین مکان مقدس مسلمانان در جهان و در محله شیخ جراح است، حمله کردند.پس از آنکه  یک دادگاه رژیم اسرائیل حکم به اخراج خانواده های فلسطینی داد، از هفته گذشته تنش در منطقه «شیخ جراح» بالا گرفته است.

پس از شلیک راکت‌های گروه‌های  مقاومت فلسطین در واکنش به خشونت رژیم صهیونیستی، این رژیم عصر دوشنبه حمله هوایی به نوار غزه را آغاز کرد. منابع محلی گفتند که دستکم ۲۶ غیرنظامی فلسطینی در حملات هوایی به خاک فلسطین کشته و ۱۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام/