فعال زیست‌محیطی: پروژه پل صدر به ترافیک و آلودگی هوا دامن زد
فعال زیست‌محیطی: پروژه پل صدر به ترافیک و آلودگی هوا دامن زد

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست درباره ادعای قالیباف در زمینه تولید برق از زباله گفت: در حوزه محیط زیست هیچ کار خاصی از او ندیدم، از همین رو خود را هر چه می‌خواهد؛ بنامد، اما ادعا نکند، شهردار محیط‌زیستی است. اسماعیل کهرم با تاکیدبراینکه اقدامات قالیباف در زمینه بازیافت زباله در سطح پایین و آزمایشی […]

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست درباره ادعای قالیباف در زمینه تولید برق از زباله گفت: در حوزه محیط زیست هیچ کار خاصی از او ندیدم، از همین رو خود را هر چه می‌خواهد؛ بنامد، اما ادعا نکند، شهردار محیط‌زیستی است.

اسماعیل کهرم با تاکیدبراینکه اقدامات قالیباف در زمینه بازیافت زباله در سطح پایین و آزمایشی است، گفت: کود کمپوستی هم که تولید می‌شود، دارای کیفیت بسیار پایین بوده و پر از شیشه و پلاستیک است، از سوی دیگر میزان الکتریسته‌ای بسیار کمی تولید می‌شود و جای سوال دارد، چرا قالیباف در مناظره هیچ آماری ارائه نداد. در حقیقت هیچ آماری وجود ندارد، چرا که کارهایی که دراین زمینه صورت گرفته آنقدر سطحی است که ارزش ندارد به آن اشاره شود.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به روند نابودی باغ‌های تهران اشاره کرد و افزود: قالیباف در حالی خود را به عنوان شهردار محیط‌زیستی عنوان می‌کند، که شهردار سازه و ساختمان است و همه پروژه‌هایش جنبه نمایشی دارد، ما هیچ کار خاصی از او ندیدم. پروژه پل صدر به ترافیک و آلودگی هوا دامن زد، قالیباف خود را هر چه می‌خواهد؛ بنامد اما ادعا نکند، شهردار محیط‌زیستی است.

این بوم‌شناس و فعال زیست‌محیطی در مورد معضلات دریاچه مصنوعی چیتگر گفت: دریاچه مصنوعی برای جا افتادن زمان زیادی نیاز دارد، البته این پرو‍ژه هم جنبه نمایشی داشت. متاسفانه مشکل اصلی دریاچه چیتگر این است که آب داخل آن راکد بوده و هیچ کانالی برای آن پیش بینی نشده است و آب جریان ندارد.