فضای کشور باید فهم درستی از جامعه جوان و اقتضائات آن داشته باشد
فضای کشور باید فهم درستی از جامعه جوان و اقتضائات آن داشته باشد

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بخش ورزش نقش پراهمیتی در تقویت سرمایه های اجتماعی دارد گفت: نشاط، امید و تحرک از مؤلفه های اصلی سرمایه های اجتماعی هستند و ورزش نقش فراوانی در تقویت این سه مؤلفه دارد. اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در آیین تکریم وزیر سابق و معارفه وزیر جدید ورزش […]

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بخش ورزش نقش پراهمیتی در تقویت سرمایه های اجتماعی دارد گفت: نشاط، امید و تحرک از مؤلفه های اصلی سرمایه های اجتماعی هستند و ورزش نقش فراوانی در تقویت این سه مؤلفه دارد.

اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در آیین تکریم وزیر سابق و معارفه وزیر جدید ورزش و جوانان اظهار داشت: آقای گودرزی در دوره مسئولیت خود صادقانه و با تلاش شبانه روزی آنچه در توان داشت در خدمت عرصه ورزش و جوانان گذاشت.
معاون اول رئیس جمهور افزود: امیدوارم آقای سلطانی فر که از چهره های آشنا و مدیر باسابقه در مسئولیت های مختلف است، در مسئولیت جدید بتواند همانند گذشته منشأ خدمات به کشور باشد.
جهانگیری با اشاره به اهمیت جایگاه وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: این وزارتخانه به دلیل ویژگی های خاص و اهمیت حوزه ورزش و جوانان باید بتواند خود را با تحولات روز دنیا هماهنگ کرده و برنامه های ورزش و جوانان را با نگاهی علمی و دقیق دنبال کند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه جامعه ایرانی جامعه ای جوان است، تصریح کرد: فضای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجرایی کشور باید فهم درستی از جامعه جوان و اقتضائات آن داشته باشد و سازوکاری طراحی کند که قادر باشد به نیازهای جامعه جوان کشور پاسخ دهد.
جهانگیری با تأکید بر اینکه ورزش در جهان امروز بر همه عرصه ها تأثیرگذار است گفت: ورزش بر سیاست، اقتصاد، فرهنگ و همه شئونات کشور تأثیر تعیین کننده دارد و این یعنی دولت باید سیاستگذاری مناسبی در بخش ورزش انجام دهد.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید با جدیت به جامعه جوان کشور بپردازیم و مسائل مرتبط با جوانان را ساماندهی کنیم، افزود: آقای سلطانی فر باید به موضوع جوانان به عنوان یک موضوع جدی توجه کند و حل مسائل مرتبط با جوانان را در دستور کار قرار دهد.
وی ادامه داد: جمعیت جوان بخش زیادی از جامعه ایرانی را تشکیل می دهد و جوانان سهم تعیین کننده ای در کشور دارند، به همین دلیل رسیدگی به مسائل جوانان باید با سازوکارهای مناسب دنبال شود.

جهانگیری در ادامه از ورزشکاران به عنوان گروه های مرجعی یاد کرد که مورد توجه مردم هستند و گفت: ورزشکاران می توانند به جامعه نشاط دهند و خودشان نیز به عنوان سفیران امید در میدان های ورزشی حضور داشته باشند.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دولت نگاه ویژه ای به عرصه ورزش و جوانان کشور دارد، اظهار امیدواری کرد سلطانی فر وزیر جدید این وزارتخانه بتواند مسیر گذشته را با سرعت هر چه بیشتر ادامه دهد و دولت نیز در این مسیر کمک خواهد کرد.
دکتر جهانگیری با قدردانی از جوانان و ورزشکاران کشور که در میدان های مختلف ورزشی و علمی برای کشور افتخار کسب می کنند، قدردانی کرد و گفت: علی رغم محدودیتهای موجود در بودجه، دولت در حد وسع به بخش ورزش و جوانان کمک خواهد کرد.
در این مراسم وزیر سابق ورزش و جوانان گفت: کار ما همانند دوی امدادی است که ادامه مسیر به آقای سلطانی فر واگذار شده و امیدوارم ایشان بتواند این مسیر را بهتر از گذشته ادامه دهد.
وزیر جدید ورزش و جوانان هم گزارشی از برنامه های خود برای این وزارتخانه ارائه کرد و به تشریح روش های اجرایی و برنامه های مدیریتی خود برای فعالیت وزارت ورزش و جوانان پرداخت .