شکل‌گیری انجمن‌های ادبی کانون سرآغازی برای تربیت نویسندگان و شاعرانی توانمند
شکل‌گیری انجمن‌های ادبی کانون سرآغازی برای تربیت نویسندگان و شاعرانی توانمند

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان آذربایجان شرقی درنخستین جلسه انجمن ادبی کانون تبریز که با حضور دکتر حسین مهرنگ استاد ادبیات دانشگاه و جمعی از اعضای نوجوانان برگزار شد، گفت: شکل‌گیری انجمن‌های ادبی کانون سرآغازی برای تربیت نویسندگان و شاعرانی توانمند باشد. به گزارش قلم پرس به نقل از  روابط عمومی اداره […]

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان آذربایجان شرقی درنخستین جلسه انجمن ادبی کانون تبریز که با حضور دکتر حسین مهرنگ استاد ادبیات دانشگاه و جمعی از اعضای نوجوانان برگزار شد، گفت: شکل‌گیری انجمن‌های ادبی کانون سرآغازی برای تربیت نویسندگان و شاعرانی توانمند باشد.
به گزارش قلم پرس به نقل از  روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی، هادی یوسف زاده افتتاح انجمن‌های ادبی را مطالبه به حق کودکان و نوجوانان دانست و با تاکید بر رفع موانع احتمالی از اهتمام مسئولان کانون استان برای فعال کردن این انجمن‌ها در تمام مراکز استان خبرداد.
وی هدف از تشکیل انجمن‌های ادبی در کانون را استفاده از گذرگاه ادبیات برای تربیت انسان‌هایی متعالی و دارای کمال دانست و اظهار داشت: در این مسیر اگر توانستیم نویسنده یا شاعری توانمند شویم کار را کاملتر انجام داده‌ایم.
یوسف زاده در ادامه به خلأ و کمبود شعر کودک و نوجوان در استان اشاره کرد و خطاب به اعضای انجمن ادبی گفت: اعضای انجمن به دنبال تقویت شعر نوجوان باشند و تلاش کنند تا در همین دنیای نوجوانی که هستند، شعر بگویند.
در ادامه دکتر مهرنگ در این مراسم که با محوریت سعدی‌خوانی برگزار شد، کودکان و نوجوانان را به رعایت اخلاق، احسان و نیکوکاری توصیه کرد و با تشریح چند حکایت از بوستان سعدی در این باب افزود: متون کهن ایرانی نمایانگر سبک زندگی ایرانی اسلامی هستند و بایستی به این متون در بحث پرورش فکر و ذهن کودکان بهای بیشتری داده شود.
در پایان چند تن از نوجوانان آثار ادبی خود را قرائت کردند و حضار نظرات خود را در رابطه با این آثار بیان کردند.