سردار سلامی: رژیم صهیونیستی پس از تهدید مقاومت خفه شد و غلطی نکرد
سردار سلامی: رژیم صهیونیستی پس از تهدید مقاومت خفه شد و غلطی نکرد

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: بعد از بمباران تیفور سوریه توسط صهیونیست‌ها مقاومت به آنها پاسخ داد که تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم و خفه شدند و از آن روز دیگر اقدامی نکردند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، سردار حسین سلامی در سخنرانی پایانی مراسم روز قدس اظهار کرد: […]

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: بعد از بمباران تیفور سوریه توسط صهیونیست‌ها مقاومت به آنها پاسخ داد که تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم و خفه شدند و از آن روز دیگر اقدامی نکردند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، سردار حسین سلامی در سخنرانی پایانی مراسم روز قدس اظهار کرد: هفتاد سال از قرص یک شجره ملعونه، یک شجره خبیثه در جهان اسلام که توسط سیاست انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها کاشته شد می‌گذرد.

وی افزود: هفتاد سال است خنجری زهرآگین در پهلوی اسلام فرو رفته است و همه مصیبت‌های امت اسلام ناشی از وجود یک رژیم مصنوعی، جعلی و بی‌ریشه در تاریخ و فاقد هویت به نام اسرائیل است.

جانشین فرمانده کل سپاه اضافه کرد: اسرائیلی که باعث شده یک ملت به نام فلسطین از سرزمین مادری خود محروم و آواره شوند و آنان که در سرزمینشان مانده‌اند حبس و محاصره شوند. کودکانشان شب و روز زیر آواره‌ها دفن و کودکان از دیدن پدران و مادرانشان برای همیشه محروم شوند. این آشکارترین نمای جنایت آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی در طول تاریخ بشر است.

سردار سلامی افزود: رژیم صهیونیستی نه تنها برای بقای فلسطین موجودی خطرناک است، بلکه تمام جهان اسلام را تهدید می‌کند.

وی توضیح داد: فلسفه اصلی تشکیل چنین رژیمی در قلب جهان اسلام این است که جغرافیای سرزمینی، جغرافیای سیاسی، جغرافیای نظامی و امنیتی آمریکا از هزاران مایل آن سوی اقیانوس‌ها به سرزمین اسلامی امتداد یابد.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: اسرائیل یک سرپل سیاسی و نظامی مطمئن به عنوان یک پایگاه اطمینان بخش نظامی، انباری از سلاح‌ها و مهمات‌ها عمل می‌کند.

سردار سلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی برد موشک‌های آمریکا علیه جهان اسلام را دوازده هزار کیلومتر نزدیک می‌کند، گفت: رژیم غاصب صهیونیستی اهرم کنترل سیاست‌های آمریکا علیه جهان اسلام است و به همین دلیل است که می‌بینید آمریکا و اروپا با همه وجود از موجودیت این رژیم حمایت و همه قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل علیه این رژیم را وتو می‌کنند.

* آمریکا و اروپا برای حفظ رژیم صهیونیستی سالانه میلیاردها دلار کمک اقتصادی می‌کنند

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: آمریکا و اروپا سالانه میلیاردها دلار کمک اقتصادی به این رژیم می‌کنند تا پابرجا بماند.

سردار سلامی در ادامه گفت: سیاست‌های آمریکا از لنز و دریچه منافع رژیم صهیونیستی در جهان اسلام تنطیم می‌شود و گاهی واشنگتن پایتخت اسرائیل و گاه تلاویو پایتخت آمریکا است و پیوندی عمیق ایدئولوژیک و ناگسستنی بین این دو موجودیت خطرناک سیاسی عالم وجود دارد.

وی در پایان تبیین کرد: شما در طول تاریخ مشاهده کردید که چه بعد از انقلاب اسلامی و چه قبل از انقلاب، جنگ‌هایی که بین اعراب و رژیم صهیونیستی اتفاق افتاده است همه جا آمریکا با اعزام هزاران تفنگ‌دار و ناو جنگی عامل شکست اعراب قبل از انقلاب اسلامی بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: در جنگ‌های ۱۹۴۸ میلادی ۱۹۵۶ میلادی ۱۹۶۷، ۱۹۷۳ و ۱۹۸۲ اعرابی که تحت منشور ناسیونالیزم و ملی‌گرایی عربی جنگیدند اما در هیچ یک از آن جنگ‌های قبل از انقلاب اسلامی نتوانستند موفق شوند و اعراب به گونه‌ای ناامید شدند.

سردار سلامی افزود: ناامیدی جهان عرب و دنیا اسلام را فرا گرفت تا یک انفجار نور در عالم اتفاق افتاد، امام راحل عظیم‌الشأن با انقلاب بزرگ خود ایران را قلب ظهور یک قدرت جدید علیه ستم و مستکبران و حامیان صهیونیست و خود رژیم صهیونیستی کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه توضیح داد: با پیدایش انقلاب اسلامی امام(ره) منطق محو اسراییل را به عنوان مفهومی نوین در ادبیات سیاسی جهان رایج کرد. نفس‌ها تازه شد، مسلمانان بیدار شدند، فلسطینی‌ها جان گرفتند، از آن به بعد این رژیم صهیونیستی بود که در انفعال، در ترس، در توهم، در نگرانی از بقا فرو رفت.

سردار سلامی با بیان اینکه امام و پس از آن رهبر انقلاب اسلامی با بسیج عالم اسلام و حمایت از گروه‌های جهادی ترس را به قلب سرزمین‌های تحت اشغال صهیونیست‌ها فرستادند، گفت: از آن پس صهیونیست‌ها در هیچ جنگی علیه مسلمانان پیروز نشدند و شکست خوردند.

وی در ادامه افزود: در زمان رژیم طاغوتی شاه وقتی اعراب، اسرائیل را تحریم نفتی کردند، شاه تمام نفت مورد نیاز اسرائیل را تأمین می‌کرد. این ایران قبل از انقلاب بود.

جانشین فرمانده کل سپاه مطرح کرد: آنها که صحبت از «نه غزه»، «نه لبنان» می‌کنند به آن ماجرای ننگ‌آور نگاه کنند، اما همین ایران پس از انقلاب اسلامی عامل اصلی برهم زدن معادلات امنیتی در موضوع رژیم صهیونستی شده است.

سردار سلامی متذکر شد: آمریکایی‌ها به دنبال ایجاد کمربند امنیتی پیرامون این رژیم بودند، اما سوریه و لبنان با الهام از انقلاب اسلامی در جبهه پایداری و مقامت ایستادند و امروز دروازه‌های آتش از طریق لبنان و سوریه به سمت رژیم صهیونیستی گشوده خواهد شد.

* آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و شرکای آنها سوریه را تحت شدیدترین تهاجمات قرار داده‌اند

تشریح کرد: اینکه می‌بینید هفت سال است آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و شرکای آنها سوریه را تحت شدیدترین تهاجمات قرار داده‌اند به این دلیل است که یک معمای امنیتی نزد رژیم صهیونیستی وجود دارد و آن این است که مادامی که پیرامون این رژیم امن نشود او ما بین مرگ و زندگی دست و پا خواهد زد.

سردار سلامی گفت: هرچه شما به عقب‌تر و عمق برمی‌گردید می‌بینید یک نظام نیرومند سیاسی و نظامی در جهان وجود دارد که بیرق مبارزه با ستم را در دنیای اسلام برافراشته است و آن ایران بزرگ است.

وی تصریح کرد: ما به صهیونیست‌ها بار دیگر می‌گوییم حمایت آمریکایی‌ها از شما مثل رسیدن یک آمبولانسی است که دنبال احیای مریض مرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: آنها که در فکر نیل تا فرات بودند امروز مرز خود را، مرزی که اصطلاحا مرز رژیم صهیونیستی نامیده می شود و غاصبانه و ظالمانه است با دیوارهای بتنی چند متر ارتفاع مانند یک دژ و پادگان درست کرده‌اند، اما باز هم به انها آرامش نخواهد بخشید.

سردار سلامی با بیان اینکه ما توان واقعی دشمن را می‌شناسیم، گفت: دشمن خود را همانند بادکنک بزرگ نشان می‌دهد اما با یک سوزن وقتی بادش خالی می‌شود جسمش کوچک است، این واقعیت اوست.

* از هیاهو و ارعاب دشمن نمی‌هراسیم

وی افزود: آمریکایی‌ها وقتی می خواستند به سوریه حمله کنند همه جهان تصور می‌کرد که آنها سوریه را ویران می‌کنند اما چند موشک شلیک شد نیمی از آنها منحرف شد و این واقعیت قدرت انهاست.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: از هیاهو و ارعابشان نمی‌هراسیم، دشمن همه قدرت خود را به ما نشان داده است چیز پنهانی ندارد، ما ۴۰ سال است که با تمام ارکان قدرت آمریکا و غرب و متحدان انان در ستیزیم.

وی افزود: ما یک جنگ ۸ ساله جهانی را تجربه کردیم، در حالی که آن موقع قدرت قوی نداشتیم. ما در جنگ قوی شدیم.

سردار سلامی افزود: آنها می‌خواهند چه کنند؟ چه سناریویی پیاده کنند که تا به امروز پیاده نکردند؟ ما به اشباع تهدید رسیده‌ایم بیش از این نمی‌توانند ما را تهدید کنند بهترین راه این است که این قدرت را به رسمیت بشناسند.

وی گفت: موتور ما هنوز به طور کامل روشن نشده است، آیا جهان امروز می‌داند که انرژی تحت سیطره امنیتی ایران است. پس بدانند اگر جهان امروز صنعت خویش را با انرژی خلیج فارس رونق می‌بخشد بداند که مدیون ایران است، نباید سر به سر ایران اسلامی بگذارند. شریان حیاتشان در دست ایران است، امنیت منافعشان در دستان ماست، ما تا به امروز نجابت به خرج داده‌ایم، چون می‌خواهیم حلال مسائل باشیم اما صبر ایران انتها دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه مطرح کرد: آنها می‌خواهند ما ارکان قدرتمان را تضعیف کنیم می‌گویند شما از منطقه خارج شوید، بله آنها از چشم‌انداز منافع خود اینگونه فکر می‌کنند، اما ما هرگز خود را خلع سلاح نمی‌کنیم.

سردار سلامی افزود: می‌گویند از موشک‌هایتان دست بردارید موشک قدرت بازدارنده ماست، آنها ما را تهدید می‌کنند و می‌گویند خلع سلاح شوید، آن هم به دست خودتان، فکر می‌کنند که ما در مقابل این خواسته‌های نابجا و ظالمانه آنها کوتاه می‌آ‌ییم. ما قدرتمندیم و بر قدرت خود می‌افزاییم. باید آنقدر قدرت بسازیم که دشمنان ما حتی حرف از تهدید هم نگویند. امروز اگر سرافرازیم، ایمنیم، امنیم، عزیزیم و مقتدریم، به واسطه این است که قدرتمندیم.

وی یادآور شد: در نظام امروز جهان یا باید قدرتمند بود و شرافتمند زندگی کرد یا باید تسلیم و ملت ایران و رهبر مدبرمان و ملت بزرگ ایران، همه باهم تصمیم گرفتند مقتدر و عزیز و مستقل از اراده قدرت‌ها ادامه راه بدهند.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: وظیفه داریم از نهضت فلسطین که همین حالا در حال مبارزه با رژیم صهیونستی است، حمایت کنیم، این حمایت هم حمایت از مظلوم است و هم بخشی از سیاست امنیت ملی ماست، ما باید گلوی دشمنانمان را در دوردست بفشاریم، آنها نباید فرصت پیدا کنند به ما نزدیک شوند و نباید فرصت تمرکز بر سرزمین ما را پیدا کنند.

روزی که صهیونیست‌ها هیچ غلطی نکردند

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: وقتی صهیونیست‌ها پایگاه تیفور سوریه را بمباران کرده و تعدادی جوان را به شهادت رساندند تصور داشتند پاسخی دریافت نمی‌کنند و فکر می‌کردند پشتیبانی آمریکا و انگلیس می‌تواند جبهه مقاومت را در ارعاب فرو برد و فکر کردند کسی پاسخ نمی‌دهد و همه شاهد بودید گفتند اگر پاسخ دهید نظام سوریه را پایان می‌دهیم اما در جولان پاسخ داده شد و ده‌ها فروند موشک پرواز کرد و پیغام داده شد اگر پاسخ دهید قلب تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم و خفه شدند و از آن روز هیچ غلطی نکردند.

سردار سلامی ادامه داد: اکنون بنگرید و ببینید که اینها چگونه در هراس هستند، باور کنید چند ماهی است که خواب از چشم مقامات رژیم صهیونسیتی ربوده شده و همیشه در سفر هستند و نگران هستند زیرا خطر جدی است و دشمن نیرومند است. آنها به آمریکا تکیه کرده و به آنها می‌گوییم آمریکایی‌ها نمی‌توانند از رژیم دست نشانده خود حمایت کنند، آیا توانستند شاه و حسنی مبارک را از خطر سقوط نجات دهند و آیا توانستند بن علی در تونس را حفظ کنند؟