به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، تمبر یادبود موزه مطبوعات آذربایجان، با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استاندار آرذبایجان شرقی، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی و اعضای انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی در خانه تاریخی کلکته‌چی تبریز رونمایی شد. این تمبر که به پاس […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، تمبر یادبود موزه مطبوعات آذربایجان، با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استاندار آرذبایجان شرقی، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی و اعضای انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی در خانه تاریخی کلکته‌چی تبریز رونمایی شد.

این تمبر که به پاس راه اندازی موزه مطبوعات استان، رونمایی شده بود به سندی برای ماندگاری آن در حافظه تاریخی پست کشور تبدیل شد.

تمبر یادبود موزه مطبوعات استان، با نقش این خانه به همت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان و همراهی اداره کل پست به بخشی از اسناد این موزه در حاشیه آئین افتتاح آن پیوست و در خاطره ماندگار این موزه ماندگار شد.

قدردان همراهان موزه مطبوعات آذربایجان هستیم

همزمان با آئین گشایش موزه مطبوعات آذربایجان که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صورت پذیرفت، از همراهان راه اندازی این مجموعه قدردانی به عمل آمد.

در این آئین از آقایان فائزی و رضا سرابی، که  با اهدای اسناد تاریخی و روزنامه های ماندگار از مشروطه، تا دهه های اخیر زمینه ساز غنای گنجینه این موزه شدند قدردانی به عمل آمد.

آنان به دلیل ذوق و علاقه شخصی و نیز، پیگیری ها و مداومت در حفظ میراث مطبوعاتی استان توانسته‌اند از گذشته تاکنون نسبت به جمع آوری، خرید و نیز نگهداری اصولی این اسناد مبادرت ورزیده و در نهایت با اهدای مجموعه آثار متنوعی به موزه مطبوعات آذربایجان زمینه ساز آشنایی نسل های جدید با تلاش های فرهنگی بزرگان پیش از خود شدند.

همچنین در این مراسم از مصیب عبدی، که در طول راه اندازی و آماده سازی موزه، به صورت تنگاتنگ همکاری خود را با این مجموعه انجام داد و گامی موثر در افتتاح موزه مطبوعات آذربایجان برداشت، قدردانی به عمل آمد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱

موزه مطبوعات آذربایجان، ۲۴ خردادماه در محل خانه تاریخی کلکته چی تبریز، با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مدیران استان و اهالی رسانه شهر اولینهای ایران زمین گشایش یافت.