بیش از صد تروریست سعودی در عراق اعدام می‌شوند
بیش از صد تروریست سعودی در عراق اعدام می‌شوند

۱۱۱ تروریست سعودی در زندانهای عراق به خاطر ارتکاب جرمهای متعدد مانند عملیات انفجاری و پیوستن به گروههای تروریستی القاعده و داعش و نفوذ به خاک عراق با مقاصد تروریستی، به اعدام محکوم شده اند. به گزارش قلم پرس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، مسؤولان عراقی جمعه گذشته حکم اعدام عبدالله عزام القحطانی […]

۱۱۱ تروریست سعودی در زندانهای عراق به خاطر ارتکاب جرمهای متعدد مانند عملیات انفجاری و پیوستن به گروههای تروریستی القاعده و داعش و نفوذ به خاک عراق با مقاصد تروریستی، به اعدام محکوم شده اند.

به گزارش قلم پرس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، مسؤولان عراقی جمعه گذشته حکم اعدام عبدالله عزام القحطانی یکی از اتباع سعودی را اجرا کردند. او سال ۲۰۰۹ میلادی دستگیر و در ارتباط با چندین اتهام تروریستی مانند قتل تعدادی طلاساز در بغداد، انفجار تعدادی از وزارتخانه ها و ساختمانها و قتل چند نفر، مجرم شناخته شد.
روزنامه “القدس العربی” به نقل از وکلای عراقی که سفارت عربستان در بغداد آنها را برای پیگیری وضعیت زندانیان سعودی در زندانهای عراق تعیین کرده است، اعلام کرد که احکام اعدام هفت سعودی تایید و برای اجرا امضا شده است، و پیش‌بینی می شود که آنان در چند روز آینده اعدام شوند.
“ثامر السبهان” سفیر سعودی در بغداد گفت که وی از دولت عراق خواسته است با مسؤولان وزارت دادگستری به منظور بررسی موضوع زندانیان سعودی، آگاهی از وضعیت و شرایط محاکمه آنها، بحث درباره محاکمه دوباره آنها با حضور وکلای تعیین شده و نمایندگان سفارت عربستان در بغداد و بررسی اعطای حقوق قانونی و انسانی به آنها در زمینه ملاقات با بستگان خود – حتی در صورت وجود احکام اعدام- ملاقات کند.
این درحالی است که ابراهیم العبادی دبیر وزارتخانه کشور عراق تأکید کرده است که مسؤولان عراقی سعودی های محکوم شده در پرونده های تروریستی را به عربستان تحویل نخواهند داد.
وی خاطرنشان کرد: این افراد مشمول توافقنامه تبادل زندانیان بین عربستان و عراق نمی شوند، زیرا فقط محکومان سعودی مرتبط با پرونده های جنایی و مالی مشمول این توافقنامه هستند.