راه اندازی نسخه توییتر لایت در ۲۴ کشور
راه اندازی نسخه توییتر لایت در ۲۴ کشور

شبکه اجتماعی توییتر به منظور فراگیر شدن بهره‌مندی کاربران در کشورهایی با سرعت پایین اینترنت، قصد دارد نسخه توییتر لایت را در ۲۴ کشور دیگر نیز معرفی و راه‌اندازی کند. به گزارش قلم پرس، به نقل از وب سایت androidcentral، شبکه‌های اجتماعی بسیاری نظیر فیس بوک و اسکایپ در طول سالهای گذشته اقدام به ایجاد نسخه‌ای […]

شبکه اجتماعی توییتر به منظور فراگیر شدن بهره‌مندی کاربران در کشورهایی با سرعت پایین اینترنت، قصد دارد نسخه توییتر لایت را در ۲۴ کشور دیگر نیز معرفی و راه‌اندازی کند.

به گزارش قلم پرس، به نقل از وب سایت androidcentral، شبکه‌های اجتماعی بسیاری نظیر فیس بوک و اسکایپ در طول سالهای گذشته اقدام به ایجاد نسخه‌ای مخصوص کاربران در کشورهایی با سرعت اینترنت پایین کرده‌اند. چند ماه پیش بود که توییتر نیز به جمع این شبکه‌های اجتماعی پیوست و به منظور فراگیر شدن استفاده همه کاربران حتی در کشورهایی با سرعت اینترنت بسیار پایین، نسخه توییتر لایت را به طور آزمایشی در کشور فیلیپین راه اندازی کرد.

حالا با گذشت چند ماه از نخستین مراحل آزمایشی نسخه توییتر لایت، این شبکه اجتماعی تصمیم گرفته است که با گسترش تعداد کشورهای تحت پوشش نسخه توییتر لایت، به کاربران بیشتری در جهان خدمات امکان بهره مندی از شبکه های اجتماعی را ارائه بدهد.

اپلیکیشن توییتر لایت یک ویژگی منحصر بفرد دارد که موجب می شود کمترین حجم و سرعت اینترنت استفاده شود و این ویژگی قابلیت data saver است که تنها در صورتی که فعال‌سازی شود، تصاویر و ویدیوها را نگهداری و سیو می‌کند و در غیر این صورت، این اپلیکیشن بدون آپلود و حفظ تصاویر و ویدئوها کار می‌کند تا کاربر بتواند با کمترین سرعت و حجم اینترنت، پیام ها و محتوای خود را به اشتراک بگذارد و بدین ترتیب از طریق این شبکه اجتماعی با جهان اطراف خود ارتباط برقرار کند.

حجم دانلود و نصب این اپلیکیشن جدید، تنها ۳ گیگابایت است، بنابراین کاربران برای نصب آن نیز نیازی به حافظه داخلی زیادی در گوشی همراه خود نخواهند داشت.

توییتر در زمان اجرای آزمایشی نسخه لایت خود همواره بدنبال توسعه آن در کشورهای بیشتری بود و تمرکز آن نیز بر روی کشورهایی بود که دارای سرعت اینترنت پایینی بوده و کاربران به سختی با جهان پیرامون خود ارتباط برقرار می کردند.

پس از اجرای موفقیت آمیز نسخه لایت در کشور فیلیپین، توییتر لایت در سپتامبر سال جاری میلادی به صورت یک اپلیکیشن اندرویدی در فروشگاه آنلاین پلی استور گوگل قابل دسترسی برای کاربران فیلیپینی قرار گرفت.

هم اکنون این شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار فهرستی از ۲۴ کشورهای جدید در جهان منتشر کرده است که قصد دارد نسخه لایت خود را در آنها عرضه و ارائه کند.

بنگلادش، بولیوی، برزیل، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، اکووادور، مصر، الساوادور، قزاقستان، رژیم صهیونیستی، ونزوئلا، تونس، تایلند، تانزانیا، آفریقای جنوبی، صربستان، پرو، پاناما، نپال، نیجریه، مالزی، مکزیک و الجزیره از جمله کشورهایی هستند که توییتر اعلام کرده به زودی نسخه توییتر لایت را برای کاربران آنها راه اندازی و برقرار خواهد کرد.

منبع: ایسنا