دیدار وزرای خارجه ترکیه و عربستان در ریاض
دیدار وزرای خارجه ترکیه و عربستان در ریاض

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه روز سه‌شنبه (دیروز) در سفری به ریاض با «فیصل بن فرحان» همتای سعودی خود دیدار کرد. خبرگزاری عربستان (واس) گزارش کرد که در این دیدار تقویت روابط دوجانبه و مهم‌ترین تحولات منطقه‌‌ای و بین‌المللی بررسی شد.   پس از این دیدار، وزیر خارجه […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه روز سه‌شنبه (دیروز) در سفری به ریاض با «فیصل بن فرحان» همتای سعودی خود دیدار کرد.

خبرگزاری عربستان (واس) گزارش کرد که در این دیدار تقویت روابط دوجانبه و مهم‌ترین تحولات منطقه‌‌ای و بین‌المللی بررسی شد.

 

پس از این دیدار، وزیر خارجه ترکیه گفت که کشورش برای صدور قطعنامه‌ای در مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص محکومیت تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان تلاش می‌کند.

چاووش اوغلو گفت که گفت‌وگوهای صریح و شفافی را با طرف سعودی انجام داده و دو کشور تصمیم دارند گفت‌وگوها را ادامه دهند.

او افزود که دو طرف سازوکار توسعه روابط دوجانبه و مسائل اختلافی را بررسی کردند.

وزیر خارجه ترکیه همچنین گفت که ما به صورت شفاف و صریح نحوه توسعه همکاری در مسائل منطقه‌ای و توسعه همکاری و روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار دادیم.

چاووش اوغلو تصریح کرد که از همتای سعودی خود برای سفر به ترکیه در دوره آینده دعوت کرده‌ است و دیدارها و گفت‌وگوهای مقامات دو کشور ادامه خواهد داشت.

وی درباره تجاوزات رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی نیز گفت: «ما تنها به محکوم کردن اکتفا می‌کنیم حال آنکه امت از مل اقدام محسوس می‌خواهد و بزودی قطعنامه‌ای در مجمع عمومی سازمان ملل درباره این تجاوزات صادر خواهیم کرد.»

روابط ترکیه و عربستان سعودی از زمان قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول در سال ۲۰۱۸، تیره شده بود.

۲۶ آوریل گذشته «ابراهیم قالن» سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت که آنکار بهبود روابط با عربستان و مصر را بررسی می‌کند و ترکیه به رأی دادگاه عربستان درباره قتل خاشقچی احترام می‌گذارد.

انتهای پیام/م