حضور حماسی را به همه‌ مردم، رهبری عزیز و رئیس جمهور منتخب تبریک می‌گویم
حضور حماسی را به همه‌ مردم، رهبری عزیز و رئیس جمهور منتخب تبریک می‌گویم

قالیباف خاطرنشان کرد: متعهد می‌شویم تا وعده‌های مطرح‌شده دولت در جریان انتخابات را تا زمان عملی شدن پیگیری کنیم و همچنین از هر اقدامی برای پیگیری مطالبات ۹۶ درصدی‌ها، حمایت کنیم. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف شهردار تهران و کاندیدای انتخابات ریاست جمهور طی بیانیه‌ای در خصوص برگزاری شکوهمند […]

قالیباف خاطرنشان کرد: متعهد می‌شویم تا وعده‌های مطرح‌شده دولت در جریان انتخابات را تا زمان عملی شدن پیگیری کنیم و همچنین از هر اقدامی برای پیگیری مطالبات ۹۶ درصدی‌ها، حمایت کنیم.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف شهردار تهران و کاندیدای انتخابات ریاست جمهور طی بیانیه‌ای در خصوص برگزاری شکوهمند انتخابات ریاست‌جمهوری در ۲۹ اردیبهشت ضمن تبریک این حماسه به مردم، رهبری عزیز و رئیس‌جمهور منتخب تصریح کرد: متعهد می‌شویم تا وعده‌های مطرح‌شده دولت در جریان انتخابات را تا زمان عملی شدن پیگیری کنیم و همچنین از هر اقدامی برای پیگیری مطالبات ۹۶ درصدی‌ها، حمایت کنیم.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مشارکت با شکوه مردم و تدابیر رهبر فرزانه انقلاب، سرانجام در ۲۹ اردیبهشت با انتخاباتی پایان یافت که زیبنده جمهوری اسلامی ایران بود و بار دیگر مشروعیت و کارآمدی آن را به همگان یادآور شد؛ انتخاباتی سالم، بدون ناامنی و با مشارکت بالای همه‌ی مردم.

بنده به نوبه‌ خود این حضور حماسی را به همه‌ مردم، رهبری عزیز و رئیس جمهور منتخب تبریک می‌گویم.

رقابت‌های انتخاباتی امروز با اعلام نتایج به ایستگاه آخر رسید. در همه جای دنیا قاعده مردم‌سالاری این است که رقابت‌ها با پایان انتخابات تمام شده و پس از آن اقدام و عمل برای تحقق منافع و اهداف ملی آغاز شود که طبیعتاً در نظام مردم‌سالاری دینی این مهم ضرورتی مضاعف دارد، اما واضح است که هم پیروز انتخابات و هم منتقدین ایشان حق و وظایفی دارند که رعایت آنها، ضامن بقای مردم‌سالاری دینی است.

ما با شعار دولت مردم، طرح مطالبات معترضان به وضع موجود و مبارزه با ۴ درصدی‌هایی که با قانون‌شکنی و یا دور زدن قانون تعطیلی تولید داخلی، بیکاری، رکود فراگیر، فساد و نابرابری را به ارمغان می‌آورند، وارد کارزار انتخاباتی شدیم و معتقدیم این مفاسد، ریشه‌های عمیقی در رابطه‌ی میان قدرت و ثروت دارد که هر دولتی باید برای اصلاح این رابطه اقدامی فوری کند.

طبیعتاً با پایان دوره‌ رقابت‌های انتخاباتی و قول‌ها و وعده‌های نامزدها، مرحله‌ اقدام و پاسخگویی به مطالبات مردم آغاز می‌شود و برای جلوگیری از خودکامگی در اداره‌ کشور، این منتقدین هستند که باید در چارچوب‌های قانونی به طرح مطالبات به حقِ مردم بپردازند و با شفاف‌سازی امور، مانع دور زدن قانون و فرار از نظارت‌های قانونی عده‌ای خاص و تشدیدِ نابرابری‌های اجتماعی و اقتصادی در کشور شوند.

ما متعهد می‌شویم تا وعده‌های مطرح‌شده دولت در جریان انتخابات را تا زمان عملی شدن این وعده‌ها پیگیری کنیم و همچنین وظیفه خود می‌دانیم که از هر اقدامی برای تحقق اهداف ملی و پیگیری مطالبات ۹۶ درصدی‌ها، با اولویتِ رسیدگی به مستضعفین و محرومین و اقشار کم‌درآمد، با تمام توان حمایت کنیم.