حداد عادل: رئیسی به هیچ‌کس حکم اعدام نداده است/اگر برای منافقین حکم صادر شده، نباید آن را منفی قلمداد کرد
حداد عادل: رئیسی به هیچ‌کس حکم اعدام نداده است/اگر برای منافقین حکم صادر شده، نباید آن را منفی قلمداد کرد

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب، ۱۶ میلیون رای متعلق به ابراهیم رئیسی را برای این جریان یک سرمایه دانست و تاکید کرد: آقای رئیسی به هیچ‌کس حکم اعدام نداده و اگر برای منافقین این حکم صادر شده، نباید آن را منفی قلمداد کرد. به گزارش قلم پرس به نقل از  ایسنا، غلامعلی حداد […]

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب، ۱۶ میلیون رای متعلق به ابراهیم رئیسی را برای این جریان یک سرمایه دانست و تاکید کرد: آقای رئیسی به هیچ‌کس حکم اعدام نداده و اگر برای منافقین این حکم صادر شده، نباید آن را منفی قلمداد کرد.

به گزارش قلم پرس به نقل از  ایسنا، غلامعلی حداد عادل روز پنجشنبه (۱۱ خرداد) در مراسم ضیافت افطار جامعه اسلامی مهندسین گفت: روزه عبادت شخصی و خصوصی بین انسان و خداست، اما جنبه اجتماعی نیز دارد که یک بُعد آن لمس کردن مشکل گرسنگان است.

وی ادامه داد: آیا اگر روزه نبود، می‌فهمیدیم گرسنگان چه می‌کشند؟ این یک خاصیت روزه است و تاثیر آن در عید فطر مشخص می‌شود که کمک کردن و دادن فطریه به محرومیان و مستضعفان است و با تجربه گرسنگی ارتباط دارد.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات ۲۹ اردیبهشت اظهار کرد: حضور مردم در انتخابات موجب افزایش اقتدار کشور است. دنیای غرب دموکراسی را متعلق به خود می‌داند، اما جمهوری اسلامی نشان داده می‌توان در حکومت دینی مردم‌سالاری داشت و این دستاورد مهمی است و آنچه غربی‌ها می‌ترسند، همین الگوشدن رفتارهای جمهوری اسلامی در جهان است.

حداد عادل به وجود آمدن جبهه مردمی انقلاب در این انتخابات را پدیده اصلی دانست و افزود: ما یک تجربه اعتلاف در مجلس داشتیم که موفق شدیم همه احزاب و تشکل‌ها را جمع کرده و به فهرست واحد برسیم. نتیجه این شد که مجلس دهم چیزی نشد که دیگران می‌خواستند، هرچند در تهران هیچ‌کدام از اصولگرایان رای نیاوردند، اما نفر سی‌ویکم اختلافش ۱۹ هزار رای بود و آن اعتلاف کارایی خود را نشان داد.

این عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب خاطرنشان کرد: جبهه مردمی نتیجه همفکری چندین ماهه بود و در تمام این مدت با بزرگان مشورت داشتیم و راهنمایی می‌کردند. هیچ‌کدام از احزاب اصولگرا نمی‌توانند در انتخابات موفق شوند و اگر این احزاب جدا از دیگری تصمیم بگیرند تابلویی از شکست را ترسیم کردیم بنابراین هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند به عنوان یک حزب واحد ۱۵ میلیون رای را بسیج کرده است.

وی همچنین اظهار کرد: ساز و کار رسیدن به تصمیم واحد حکم می‌کرد در انتخابات باید به وحدت برسیم. برای رسیدن به این هدف ساز و کار این شد که در عین تکثر، دچار تفرقه نشویم و راه‌حل همین بود که جبهه مردمی تشکیل شود و از همه فعالان دعوت شود که به وحدت برسیم. اگرچه جا انداختن این فکر دشوار بود اما موفق شدیم.

حدادعادل با بیان اینکه ۱۶ میلیون رای رئیسی برای ما سرمایه است، تصریح کرد: ممکن است اقدامات جبهه مردمی دچار اشکال بوده باشد، اما در مجموع کاندیداها از فرصت یک‌سال استفاده کردند و جمع کاندیداها بعد از سه مرحله به پنج نفر رسید که یک نفر انصراف و دو نفر دیگر نیز تایید نشدند. در پایان آقایان قالیباف و رئیسی ماندند که مطابق نظرسنجی‌ها آقای رئیسی در صحنه ماند و نتیجه آن ۱۶ میلیون رای شد که برای ما در آینده یک سرمایه است و با توجه به اینکه ما یک جریان حزبی قوی با امکانات هستیم، این میزان رای را سرمایه می‌دانیم.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: ما از ابتدا پیش‌بینی می‌کردیم که رقیب پیروز شود و در کل دنیا ۱۴ رئیس‌جمهور یک دوره‌ای بوده‌اند و ما با وجود این پیش‌بینی فعالیت‌های جبهه را ادامه دادیم که وحدت خوبی نیز شکل گرفت.

وی با انتقاد از برخی مطالب مطرح شده در مناظره‌های انتخاباتی، گفت: آیا این صحبت‌هایی که در انتخابات شد باعث وحدت بیشتر در جامعه می‌شد؟ جواب من منفی است. تلاش ما این بود که دوقطبی در کشور نباشد. بنده هیچگاه در یاد ندارم که طرفین انتخابات در دوره‌های گذشته اینگونه نسبت به هم تهمت بزنند و با یکدیگر عصبانی برخورد کنند.

حدادعادل افزود: رئیس‌جمهور برخورد مناسبی در مناظرات نداشت. او حرف‌هایی زد که ساختارشکنانه بود و قرار نیست برای به دست آوردن رای، حرف دشمنان را تکرار کرد و نباید گفت که طرف مقابل می‌خواهد در خیابان‌ها دیوار بکشد.

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: آیا باید گفت که مردم به کسی که حکم اعدام داده رای نمی‌دهند؟ آقای رئیسی برای هیچ‌کس حکم اعدام نداده است اما اگر برای منافقین حکم صادر شده باید آن را منفی قلمداد کرد؟ در عین حال چه لزومی دارد در مناظرات صنعت موشکی را زیر سوال ببرد. در میانه مناظرات رهبری نیز فرمودند که کاندیداها گسل‌های امنیتی را تحریک نکنند.

این عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب خاطرنشان کرد: اگر آقای رئیسی پیروز شده بود و به ترامپ به عربستان آمده بود طرف مقابل ما چه می‌گفت؟ مساله ما رئیسی و روحانی نیست اما این رقیب‌هراسی و صحبت از دیوار کشیدن چه معنایی دارد. تعجب می‌کنم این نیش و کنایه‌ها بعد از انتخابات نیز ادامه پیدا کرده است. البته ۱۶ میلیونی که به دولت رای ندادند از رقیب‌هراسی دولت دلگیر هستند.

حدادعادل همچنین گفت: چرا برجام را معجزه الهی می‌دانند و بعد از آن اینگونه طرف مقابل برجام را زیر سوال می‌برد. آمریکایی‌ها می‌گویند که ما دولت را تحریم نمی‌کنیم تا در انتخابات پیروز شود و بعد از پیروزی دولت اقدام به تحریم ایران می‌کنند. باید از این اقدامات خجالت بکشند. دولت نیز نباید برجام را معجزه بداند.

وی در پایان تاکید کرد: هدف ما تضعیف هیچ دولتی نیست و هیچ‌گاه این دولت را تضعیف نخواهیم کرد.