توقف اکران پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سیمای چین
توقف اکران پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سیمای چین

پس از فروش آغازین فاجعه بار پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینمای چین، تهیه‌کنندگان این فیلم تصمیم گرفتتند از ادامه نمایش آن در سینماها جلوگیری کنند. به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، فیلم حماسی و فانتزی «آسورا» که با بودجه بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار ساخته شده و به عنوان پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینمای چین از […]

پس از فروش آغازین فاجعه بار پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینمای چین، تهیه‌کنندگان این فیلم تصمیم گرفتتند از ادامه نمایش آن در سینماها جلوگیری کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، فیلم حماسی و فانتزی «آسورا» که با بودجه بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار ساخته شده و به عنوان پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینمای چین از جلوه‌های ویژه بصری پیچیده، بازیگران طراز اول و تیم سازنده بسیار بزرگی بهره می‌برد در هفته نخست اکران به فروش فاجعه‌بار ۷.۵ میلیون دلار دست یافت و به همین دلیل به سرعت از پرده سینماهای چین پائین کشیده شد.

تهیه‌کنندگان این فیلم با ارسال پیامی ضمن اعلام خبر توقف اکران فیلم «آسورا» پس از تنها یک هفته اکران از همه کسانی که فرصت تماشای فیلم را نیافتند و همچنین از افراد چینی و بین‌المللی که در شش سال گذشته در این پروژه سینمایی سهیم بوده‌اند عذرخواهی کرد.

نام فیلم «آسورا» از روی یک موجود سه سر در اسطوره‌شناسی بودایی گرفته شده و داستان آن روایتگر چوپانی ۱۸ ساله با بازی «وو لی» است که به عنوان یکی از سرهای این موجود حلول کرده و قصد دارد به بهشت حمله کند. «تونی لونگ کافای» و «کارینا لو کارلینگ» بازیگران دو نقش اصلی دیگر این فیلم هستند.

در حالی که سازندگان این فیلم پیش از اکران نسبت به موفقیت این فیلم تردیدی نداشتند اما مخاطبان بازخوردهای خوبی به این فیلم نداشتند و در یک سایت نقد سینمایی چینی به «آسورا» نمره پائین ۳.۱ از ۱۰ دادند.

تهیه‌کنندگان این فیلم مدعی هستند بازی‌های سازمان‌یافته رسانه‌ای علیه این فیلم موجب واکنش منفی مخاطبان شده است و با این حال قرار است این فیلم پس از اعمال تغییراتی برای اکران مجدد آماده شود.