توسعه و توانمندسازی ۶۵ روستای آذربایجان شرقی به همت تولیدکنندگان
توسعه و توانمندسازی ۶۵ روستای آذربایجان شرقی به همت تولیدکنندگان

به گزارش قلم پرس از تبریز، حبیب امین زاده در نشست با جمعی از صاحبان صنایع استان اظهار داشت: یکی از نقاط قوت صنایع، حضور پررنگ در موضوعات مرتبط با مسئولیت های اجتماعی است که نمونه بارز آن مقابله با کرونا و حمایت قاطع از رزمایش کمک‌های مومنانه و احیای محیط زیست است. وی افزود: […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، حبیب امین زاده در نشست با جمعی از صاحبان صنایع استان اظهار داشت: یکی از نقاط قوت صنایع، حضور پررنگ در موضوعات مرتبط با مسئولیت های اجتماعی است که نمونه بارز آن مقابله با کرونا و حمایت قاطع از رزمایش کمک‌های مومنانه و احیای محیط زیست است.

وی افزود: در همین زمینه و در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در چارچوب سیاستهای اقتصاد مقاومتی، احیای مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در مسیر توسعه روستایی بسیار حائز اهمیت است.

امین زاده با بیان اینکه مراکز دانشگاهی استان پیش از این اقدام به گردآوری اطلاعات جمعیتی، اقتصادی و اجتماعی روستاها کرده‌اند، اظهار داشت: بر اساس مصوبات شورای برنامه‌ریزی استان مقرر شد در هر شهرستان ۳ روستا و جمع ۶۵ روستا انتخاب و ضمن عقد تفاهم‌نامه، از ظرفیت صنایع تولیدی برای محرومیت‌زدایی و توسعه مناطق کمتر برخوردار استفاده شود.

وی گفت: صنایع چوبی، ماشین آلات کشاورزی، قالیبافی، صنایع تبدیلی، چرم و کفش، نان سنتی، پوشاک، صنایع پلاستیک، ماسه شویی و سنگبری و مصالح ساختمانی از جمله رسته شغل هایی است که بر اساس ظرفیت‌های موجود در هر یک از روستاها، به صنایع تولیدی استان برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال پیشنهاد شده است.

امین زاده اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین نتایج این طرح اشتغال پایدار و توازن توسعه یافتگی در شرق و غرب استان است که همگی جزء موارد قابل سنجش و اندازه گیری است و از این لحاظ با همه اقدامات صورت گرفته در حوزه مسئولیت اجتماعی صنایع و شرکت‌ها متفاوت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت آذربایجان شرقی گفت: بر این اساس تکمیل زنجیره تولید توسط هر واحد تولیدی صنعتی و معدنی در مناطق روستایی یادشده، یکی دیگر از مزایای این طرح است.

در این نشست ضمن استقبال صاحبان صنایع از سند توسعه اقتصادی در جامعه هدف، مقرر گردید اطلاعات میدانی و دقیق سند و اطلاعات هر یک از روستاها برای انتخاب رسته شغلی و آغاز فرآیند عقد تفاهم نامه در اختیار صنعتگران قرار گیرد .

انتهای پیام/۶۰۰۰۱