تعیین تکلیف ۱۰۱۰ قرارداد راکد شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان‌شرقی
تعیین تکلیف ۱۰۱۰ قرارداد راکد شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان‌شرقی
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: در چهار سال گذشته حدود یک‌هزار و ۱۰ فقره قرارداد راکد جهت تعیین تکلیف در جلسات هیات حل اختلاف و داوری مطرح شده است.

به گزارش قلم پرس، سید مرتضی نیرومنداسکویی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همکاران شرکت شهرک‌های صنعتی استان با تلاش مضاعف و در اولویت قراردادن این موضوع در چند سال گذشته به بحث تولید و رونق تولید با تأکید بر تداوم اقتصاد مقاومتی از دیدگاه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در چهار سال گذشته حدود یک‌هزار و ۱۰ فقره قرارداد راکد جهت تعیین تکلیف در جلسات هیات حل اختلاف و داوری مطرح شده است.

وی افزود: از ابتدای فروردین سال ۹۷ تاکنون ، ۲۴۳ فقره قرارداد با مساحت بیش از ۵۴ هکتار، توسط امور حقوقی شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی خلع ید شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی در خصوص آمار اراضی آزادشده در حد تخصیص زمین و دیوارکشی تصریح کرد: از کل زمین‌های آزادشده حدود ۹۰.۵ هکتار زمین‌های آزاد شده انصرافی می‌باشد.

وی با اشاره به تعیین تکلیف قراردادهای راکد طبق شیوه.نامه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: طبق این شیوه‌نامه، تعهدات و الزامات، طرف قرارداد متعهد است، طبق مفاد دفترچه قرارداد در مدت زمان مشخص و زمان‌بندی ارائه شده و مورد تأیید شرکت شهرک‌های صنعتی که در مجوز احداث ساختمان درج می‌شود با رعایت کلیه ضوابط و مقررات ساخت و ساز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی عملیات ساختمانی را به پایان رسانیده و گواهی پایان و کار پروانه بهره‌برداری دریافت نماید در غیر این صورت موضوع در هیأت حل اختلاف و داوری مطرح و بررسی و  تعیین تکلیف می‌شود.

نیرومنداسکویی با اشاره به دغدغه‌های مهم شرکت شهرک‌های صنعتی استان در جهت حفظ بیت‌المال، یادآور شد: شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی  در جهت حفظ بیت‌المال و خلع ید  قرارداد زمین‌های راکد که در حد تخصیص زمین و دیوارکشی به‌طور جد و مصرانه پیگیر این موضوع می.باشد  تا دست  سودجویان و دلانی که  می‌خواهند با خرید، راکد و مسکوت گذاشتن اراضی ضربه به تولید کشور بزنند کوتاه کرده تا زمین در اختیار سرمایه‌گذار واقعی قرار گیرد.

انتهای پیام/