تصویب لایحه دوفوریتی کمک ۳۶۰میلیون تومانی شهرداری تبریز به استان‌های سیل‌زده
تصویب لایحه دوفوریتی کمک ۳۶۰میلیون تومانی شهرداری تبریز به استان‌های سیل‌زده

با موافقت و رای مثبت اکثریت اعضای شورای شهر تبریز، لایحه دوفوریتی کمک ۳۶۰میلیون تومانی شهرداری تبریز به استان‌های سیل‌زده ایلام و لرستان تصویب شد. به گزارش قلم پرس، عصر دیروز در یکصدونوزدهمین جلسه فوق‌العاده شورای شهر تبریز، لایحه اعمال مساعدت مالی ۳۶۰میلیون تومانی شهرداری تبریز به سیل‌زدگان آق‌قلا، ایلام، خوزستان و پل‌دختر به تصویب اعضای […]

با موافقت و رای مثبت اکثریت اعضای شورای شهر تبریز، لایحه دوفوریتی کمک ۳۶۰میلیون تومانی شهرداری تبریز به استان‌های سیل‌زده ایلام و لرستان تصویب شد.

به گزارش قلم پرس، عصر دیروز در یکصدونوزدهمین جلسه فوق‌العاده شورای شهر تبریز، لایحه اعمال مساعدت مالی ۳۶۰میلیون تومانی شهرداری تبریز به سیل‌زدگان آق‌قلا، ایلام، خوزستان و پل‌دختر به تصویب اعضای شورا رسید.

طبق این مصوبه، شهرداری تبریز به‌زودی در قالب ارسال اقلام مورد نیاز، ۱۱۰میلیون تومان به شهرستان آق‌قلا در استان گلستان، و ۲۵۰میلیون تومان به استان‌های ایلام، خوزستان و شهرستان پل‌دختر در استان لرستان مساعدت می‌کند.

ایرج شهین‌باهر، شهردار تبریز در صحن علنی جلسه شورای شهر دیروز گزارشی از سفر خود با همراهی استاندار آذربایجان شرقی و فرمانده سپاه عاشورا به استان‌های سیل‌زده ایلام و لرستان ارائه کرد.

او با بیان اینکه در این سفر، از مهم‌ترین نیازهای هم‌وطنان سیل‌زده مطلع شدیم، تشریح کرد: سیلاب در استان ایلام خوشبختانه خسارات سنگینی وارد نکرده اما به‌دلیل محصور شدن چند روستا، نیاز است که با قایق، خوراک موردنیاز به خانواده‌های آسیب‌دیده ارائه شود.

شهردار تبریز اعلام کرد: دستگاه‌های مختلف استان آذربایجان شرقی به‌ویژه سپاه عاشورا حضور پررنگی در مناطق سیل‌زده دارند و روزانه بیش از ۷هزار پرس غذای گرم توسط موکب شهدای آذربایجان شرقی در ایلام توزیع می‌شود.

شهین‌باهر با اشاره به حضور خود در شهرستان سیل‌زده پل‌دختر در استان لرستان، تصریح کرد: در این شهرستان سیل خسارات بسیار سنگینی وارد کرده و بیش‌تر بخش‌های پل‌دختر زیر آب رفته است؛ به همین‌خاطر ساکنان آن منطقه همچنان چشم‌انتظار مساعدت‌های هم‌وطنانشان هستند.

او از ضرورت تداوم مساعدت‌های شهرداری تبریز به مناطق سیل‌زده سخن گفت و از اعضای شورای شهر تبریز خواست که در این راستا مجوزهای لازم را صادر کنند.

شهرداری تبریز تاکنون ۴گروه امدادی برای کمک به سیل‌زدگان استان‌های گلستان، لرستان و ایلام اعزام کرده است.

همچنین امروز محموله امدادی شهرداری تبریز به ارزش ۲۰۰میلیون تومان که شامل اقلام غذایی مورد نیاز است به استان ایلام رسید. موکب جنت‌الحسین (ع) شهرداری تبریز نیز از امروز برای کمک‌رسانی به‌ هم‌وطنان آسیب‌دیده در ایلام مستقر شده است.