تصمیم نهایی برای گره‌گشایی از مشکلات اولویت دستگاه قضاست
تصمیم نهایی برای گره‌گشایی از مشکلات اولویت دستگاه قضاست

رئیس قوه قضائیه گفت:در سفر یک روزه به تبریز شورای عالی قوه قضائیه به‌منظور بررسی تمام گزارش های به دست آمده از این استان برگزار خواهد شد و امیدواریم بتوانیم به یک تصمیم نهایی برای گره‌گشایی از مشکلات در این استان برسیم.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه دقایقی قبل در بدو ورود به تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: به مردم دلیر و پیشتاز آذربایجان‌شرقی عرض سلام و احترام دارم و از زحمات مسوولان زحمتکش تشکر می‌کنم.

وی افزود: ما آذربایجان را در زمان‌شناسی، شجاعت، دلیری و پیشتازی در عرصه‌های مختلف می‌شناسیم و به روح مطهر همه شهیدان در این استان درود می‌فرستیم.

رئیس قوه قضائیه ابراز کرد: در این سفر که در امتداد سفر استانی ما رقم می‌خورد، قطعا دیدار با مردم عزیز این استان افتخار است البته برای احصاء مشکلات ۱۷ گروه از یک روز قبل به سطح استان اعزام شده‌اند تا مشکلات این منطقه را بررسی کنند.

وی خاطرنشان کرد: چهار گروه در مرکز استان به بررسی مسائل قضایی، اداری و اقتصادی خواهند پرداخت و بخش‌هایی که با قوه قضائیه مرتبط است نیز بررسی خواهد شد همچنین نشستی با خانواده معظم شهدا و فرهیختگان و علما خواهیم داشت.

رئیسی ادامه داد: نشستی با کارآفرینان، صنعت‌گران، تولیدکنندگان و کارگران خواهیم داشت، چراکه این استان یکی از قطب‌های صنعتی و قابل اتکاء است که دیدگاه آنها و  مشکلات موجود بررسی شده و موانع تولید که در سال رونق تولید مهم است به آن توجه خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در نشست اداری با مدیران خدمتگزار جلسه خواهیم داشت و نهایتا مسائل مربوط به دستگاه قضایی در دادگاه و دادسرا و سازمان‌های وابسته  قوه قضائیه نیز از دیگر برنامه‌هاست که نشستی با قضات خواهد بود.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: شورای عالی قوه قضائیه نیز در این سفر یک روزه به‌منظور بررسی تمام گزارشات به دست آمده از این استان برگزار خواهد شد و امیدواریم بتوانیم به یک تصمیم  نهایی برای گره‌گشایی از مشکلات در این استان برسیم.