نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه پیدایش فرقه‌هایی مانند وهابیت از جمله کارهای سرویس‌های انگلیس برای ممانعت نشر اطلاعات جهان اسلام بوده است، گفت: شیعه انگلیسی و لندنی یکی دیگر از محصولات انگلیس برای ایجاد اختلاف بین مذاهب و تفرقه بین مسلمانان است.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در دومین همایش بررسی پیامدهای نظری و عملی تشیع انگلیسی در تالار همایش مصلای امام خمینی(ره) اظهار کرد: پادشاهی بریتانیا سابقه طولانی در تفرقه‌افکنی دارد و الان نیز سیاست “تفرقه بیانداز و حکومت کن” را اجرا می‌کند.

وی افزود: فرقه‌سازی و ایجاد انشعاب در ادیان از جمله دستور کارهای سرویس‌های اطلاعاتی بوده که در سطح جهان در حال انجام و اجرا هستند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه پیدایش فرقه‌هایی مانند وهابیت از جمله کارهای سرویس‌های انگلیس برای ممانعت نشر اطلاعات جهان اسلام بوده است، گفت: شیعه انگلیسی و لندنی یکی دیگر از محصولات انگلیس برای ایجاد اختلاف بین مذاهب و تفرقه بین مسلمانان است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از اسلام آمریکایی که حضرت امام راحل(ره) از آن نام بردند، مقام معظم رهبری نیز از جریان جدیدی نام برده که منبع آن ام آی ۶ است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: ردپاهای اولیه نفوذ انگلیسی‌ها به ایران به زمانی باز می‌گردد که میرزای شیرازی مخالف با قراردادهای انگلیسی در ایران بوده و سپس علما نیز فتواهای مختلف برای مقابله دادند.

تشیع لندنی به دنبال برجسته‌سازی نقاط اختلاف بین مسلمانان و ایجاد تفرقه است

وی با اشاره به ویژگی‌های شیعه انگلیسی بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌ها برجسته‌سازی نقاط اختلاف بین مسلمانان و ایجاد تفرقه است و هیچ مناسبتی با وحدت اسلامی ندارد.

آل‌هاشم ادامه داد: تشیع انگلیسی برای خاموش کردن فتنه جنگ شیعه و سنی در روز وحدت بین مسلمانان راهپیمایی برائت از اهل تسنع برگزار کرده و خود را محب اهل بیت(ع) نشان می‌دهند.

تشیع لندنی سعی دارد تا اختلاف حتی بین شیعیان بیاندازند

وی با تاکید به اینکه یک نفر از تشیع لندنی مدافع حرم نشده و هیچ عکس‌العملی در برابر نابودی حرم‌های اهل بیت(ع) در سوریه و عراق نشان دادند، گفت: تشیع لندنی سعی دارد تا اختلاف حتی بین شیعیان بیاندازند از این‌رو سران تشیع لندنی برخی علمای بزرگ شیعه را مرتد نامیده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی نشان دادن چهره جانی و خونریزی از تشیع از جمله دیگر اهداف تشیع لندنی است، تصریح کرد: قمه‌زنی در عاشورا و پخش عکس‌های این اقدام در فضای مجازی موجب وهم مردم شده است به طوریکه آنها می‌خواهند شیعه را به جهان به گونه‌ای معرفی کنند که شیعه خونریز بوده و حتی به خود و فرزندان‌شان رحم ندارند.

وی اذعان داشت: القای جدایی دین از سیاست و بی‌تفاوتی بر آنچه بر جهان اسلام از شاخصه‌های اساسی تشیع انگلیسی است.

امام جمعه تبریز متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران تنها حکومت شیعه جهان بوده و تشیع لندنی بر این کشور همیشه می‌تازد.

وی راه رفتن روی شیشه‌، تیغ زدن به پشت، مخالفت آشکار با انقلاب اسلامی و اهانت به بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی از کارهای دیگر تشیع لندنی مثال زد و گفت: در حال حاضر سران شیع لندنی دارای ۱۸ شبکه تلویزیونی و سه شبکه رادیویی  هستند که به ترویج عقاید تشیع لندنی به دور دست‌ترین نقاط با هر زبانی می‌پردازند.

امروزه در شیعه و سنی دست‌هایی وجود دارد که سعی بر جداسازی مسلمانان دارد 

آل‌هاشم با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه شیعیان و سنیان فریب بازی دشمن را نخورند چراکه آن تشیع که آمریکا حمایت کرده و از انگلیس تولید می‌شود مثل کارهای دیگرشان بوده و هیچ فرقی ندارد، گفت: امروزه در شیعه و سنی دست‌هایی وجود دارد که سعی بر جداسازی مسلمانان دارد که مرکز آنها دشمنان اسلام بوده و نه تنها دشمنان ایران و شیعه نیست بلکه دشمنان اصلی اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: جریان موسوم به تشیع انگلیسی با سیاست‌های انحرافی و خرافاتی خودشان تلاش می‌کنند جاذبه‌های تشیع را به دافعه تبدیل کرده و با ارائه چهره متفاوت و زشت از اسلام در برابر نفوذ و تفکر انقلاب اسلام ایجاد کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی متذکر شد: این جریان تلاش می‌کند از درون مذهب به مقابله و ایستادگی در برابر تشیع بپردازد و در برابر گام‌های  شیعیان تزلزل ایجاد کرده و آنها را از آرمان‌ها و شعارهای والای تشیع جدا سازند.

سررشته کار تشیع انگلیسی در دست غرب به ویژه انگلستان است

وی ابراز کرد: سررشته کار تشیع انگلیسی در دست غرب به ویژه انگلستان است و طراحان این گروهک منحرف بسیار ضعیف و پیچیده اهداف خود را دنبال می‌کنند.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: همه مسوولان و مردم باید نسبت  به این خطر آگاه بوده و با وحدت کلمه و صمیمت در برابر این جریان ایستادگی کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :