تروریست‌ها پس از تحویل سلاح هایشان بخشیده می شوند
تروریست‌ها پس از تحویل سلاح هایشان بخشیده می شوند

رئیس‌جمهور سوریه بار دیگر بر پیشنهاد دولت برای بخشش تروریست‌ها در ازای تحویل دادن سلاح هایشان، تأکید کرد. به گزارش قلم پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در گفتگو با شبکه «ای تی» یونان گفت: ما همواره به بازگشت تروریست‌ها به زندگی عادی خود تأکید داشته‌ایم. اسد در پاسخ به […]

رئیس‌جمهور سوریه بار دیگر بر پیشنهاد دولت برای بخشش تروریست‌ها در ازای تحویل دادن سلاح هایشان، تأکید کرد.

به گزارش قلم پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در گفتگو با شبکه «ای تی» یونان گفت: ما همواره به بازگشت تروریست‌ها به زندگی عادی خود تأکید داشته‌ایم.

اسد در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره امکان صدور عفو عمومی در صورت پیروزی‌اش در جنگ گفت: یک نکته مهم اینکه پیروزی من نه و بلکه پیروزی مردم سوریه چرا که این جنگ علیه مردم سوریه است؛ اما اگر بخواهم درباره عفو صحبت کنم، این چیزی است که در حال حاضر نیز وجود دارد و ما از ابتدای آغاز اقدامات تروریستی این گزینه را پیش روی تروریست‌ها قرار داده‌ایم.

وی افزود: اگر آن‌ها بخواهند به زندگی عادی خود بازگردند و سلاح خود را تحویل دهند، در آن صورت مشمول عفو قرار خواهند گرفت و ما این کار را سه سال است که انجام می‌دهیم.

بشار اسد ادامه داد عفو در حال حاضر اجرا می‌شود و به نظر من گزینه مناسبی برای آن‌هایی که سلاح در دست گرفته‌اند است تا به زندگی عادی بازگردند؛ اگر استعدادش را دارند به فعالیت سیاسی بپردازند، برای انتخاب شدن از طریق صندوق‌های رأی اقدام کنند و کلا هر اقدام قانونی که در هر کشوری نیز وجود دارد را انجام دهند.