ترامپ: در حال ارزیابی خسارات حمله موشکی ایران هستیم
ترامپ: در حال ارزیابی خسارات حمله موشکی ایران هستیم
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا در واکنش به هدف قرارداد پایگاه نظامی آمریکا توسط ایران در اقدام متقابل ایران ایران در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی در عراق اعلام کرد که در حال ارزیابی خسارات این حمله هستند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، رئیس جمهور آمریکا با انتشار مطبی در حساب توئیتر خود در مورد اقدام متقابل ایران در خصوص به شهادت رساندن شهید سپبهبد سلیمانی و همرزمانش به دو پایگاه آمریکا در عراق نوشت: “موشک های پرتاب شده از ایران، دو پایگاه نظامی در عراق را هدف قرار دادند. در حال ارزیابی و تثبیت میزان خسارات هستیم”.

وی افزود: “همه چیز تاکنون خوب است. ما قدرتمندترین و مجهزترین ارتش جهان را داریم در این خصوص فردا صبح صحبت خواهد کرد”.

در همین راستا، اداره حمل و نقل هوایی فدرال ایالات متحده نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که پرواز هواپیماهای آمریکایی از فراز آسمان عراق، ایران، آبهای خلیج و دریای عمان به دلیل شرایط اضطراری به طور موقت متوقف شد. تنش خطرناک بین ایالات متحده و ایران و حملات موشکی اخیر ایران می تواند فعالیت‌های هواپیمایی در منطقه را به ابعادی خطرناک بکشاند. تحولات را از نزدیک دنبال می کنیم.

جاناتان هافمن، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ایران با بیش از ۱۲ موشک بالستیک به دو پایگاه عین الاسد و اربیل در عراق که نیروهایی آمریکا در آن مستقر هستند حملاتی را ترتیب داده است.در حال ارزیابی اولین خسارت ها هستیم.

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» نیز ضمن تایید این خبر اعلام کرد: ایران بیش از ۱۲موشک بالستیک به سوی پایگاه‌های نظامی آمریکا در عین الاسد و اربیل عراق شلیک کرد.

گفتنی است پایگاه هوایی عین الاسد یک فرودگاه نیروی نظامی است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۴ کیلومتر است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ۲۸ دسامبر سال ۲۰۱۸ وارد عراق شده و از پایگاه هوایی عین الاسد بازدید کرده بود.