تحت حمایت خدمات بهزیستی قرار گرفتن ۶ قلوهای تبریزی /۲۴۰۲ چندقلو در آذربایجان شرقی
تحت حمایت خدمات بهزیستی قرار گرفتن ۶ قلوهای تبریزی /۲۴۰۲ چندقلو در آذربایجان شرقی

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به این‌که موضوع ۶ قلوهای تبریزی یک مسئله خاص بوده و در استان چنین موردی دیده نشده، بر همین اساس حمایت‌های لازم انجام خواهد شد. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، محسن ارشدزاده در رابطه با موضوع ۶ قلوهای تبریزی بابیان اینکه سازمان بهزیستی در […]

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به این‌که موضوع ۶ قلوهای تبریزی یک مسئله خاص بوده و در استان چنین موردی دیده نشده، بر همین اساس حمایت‌های لازم انجام خواهد شد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، محسن ارشدزاده در رابطه با موضوع ۶ قلوهای تبریزی بابیان اینکه سازمان بهزیستی در خصوص حمایت از چندقلوها طرح‌های حمایتی دارد، اظهار داشت: با توجه به این‌که موضوع ۶ قلوهای تبریزی یک مسئله خاص بوده و در استان چنین موردی دیده نشده، بر همین اساس حمایت‌های لازم انجام خواهد شد.

وی افزود: برای این منظور کارشناسان سازمان بهزیستی پس از بررسی وضعیت خانواده ۹ قلوها، اداره کل بهزیستی استان بسته‌های حمایتی متناسب با وضعیت خانواده این ۶ قلوها را ارائه خواهد کرد.

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: بسته‌های حمایتی شامل کمک‌های مالی و تأمین هزینه تغذیه و پوشاک می‌شود که تا ۶ سالگی این حمایت‌ها ادامه دارد.

وی بابیان اینکه در آذربایجان‌شرقی تاکنون پرونده یک‌هزار و ۹۷ خانوار دارای چندقلو ثبت‌شده است، ادامه داد: در مجموع ۲ هزار و ۴۰۲ نفر کودک چندقلو در استان به ثبت رسیده که از این تعداد یک‌هزار و ۷۹۴ کودک دوقلو و ۵۷۶ کودک ۳ قلو و ۳۶ کودک ۴ قلو هستند.

ارشدزاده خاطرنشان کرد: در کنار بسته‌های حمایتی از قبیل تأمین شیر خشک، برای برخی خانواده‌ها کمک‌های غیرنقدی و تسهیلات وام اشتغالی ارائه و برخی دیگر برای تأمین مسکن کمک می‌شوند.

وی بیان کرد: همچنین بنیاد علوی نیز به نسبت وضعیت خانواده‌هاف بسته‌های حمایتی در نظر دارد که این خانواده نیز به این بنیاد معرفی می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: سال گذشته تنها ۴۸۲ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان کمک نقدی به چندقلوها ارائه‌ شده و این کمک‌ها براساس اعتباری که اختصاص می‌یابد، ۳ ماه یک‌بار به‌ حساب خانواده‌ها واریز می‌شود.