بر سر قدرت نباید مسابقه بدهیم / با افکار فرد گرایانه وبار حزب گرایی نمی توانیم پیشرفت کنیم
بر سر قدرت نباید مسابقه بدهیم / با افکار فرد گرایانه وبار حزب گرایی نمی توانیم پیشرفت کنیم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در چنین شرایطی با افکار فردگرایانه و بار حزب‌گرایی نمی‌توانیم پیشرفت کنیم، بلکه باید انقلابی باشیم و به آزادسازی انرژی‌های انقلابی بپردازیم، بر سر قدرت نباید مسابقه بدهیم. باید برای خدمت به مردم و جهش‌های بزرگ تلاش کنیم و باید به اخلاق و اعتقاد شهیدان برگردیم. به گزارش پایگاه […]

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در چنین شرایطی با افکار فردگرایانه و بار حزب‌گرایی نمی‌توانیم پیشرفت کنیم، بلکه باید انقلابی باشیم و به آزادسازی انرژی‌های انقلابی بپردازیم، بر سر قدرت نباید مسابقه بدهیم. باید برای خدمت به مردم و جهش‌های بزرگ تلاش کنیم و باید به اخلاق و اعتقاد شهیدان برگردیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز پنجشنبه ۱۹ اسفند در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در همایش گرامیداشت روز بسیج جامعه پزشکی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جامعه پزشکی گفت: وقتی پژوهشگران، انقلاب اسلامی ما را مطالعه می کنند،  از میزان مقاومت و ایستادگی ملت ما، شگفت زده می شوند و برای علت این مقاومت به دنبال دلیل می گردند. علت این مقاومت را  در چهره شهدا،  ایثارگران و زنان و مردان با مسئولیت و در میان خانواده هایی که سه – چهار شهید تقدیم انقلاب کرده اند، می توان دید.

وی افزود: حضرت امام در آذرماه ۱۳۶۰ در بیانیه ای فرمودند که فتح الفتوح شما  تحول روح جوانان ایران است. آقامهدی باکری  یکی از میوه های انقلاب و حاصل احیای هویت ملی ما بود. در انتهای دوران رژیم شاه، مستشاران غربی به شاه توصیه کردند که برای مردمی که به دنبال هویت می گردند، جشن های ۲۵۰۰ساله  برپا کند،  اما ملت ایران این هویت مصنوعی را نپذیرفت و هویت خود را در اسلام یافت.

استاد دانشگاه جامعه امام حسین (ع) گفت: لشکر ۳۱ عاشورا که از همین آذربایجان به جبهه ها آمده بود در عملیات کربلای پنج، دروازه خیبر جنگ را گشود. همین  اقتدار بود که باعث جلوگیری از پیشرفت داعش و تکفیری ها شد و همین اقتدار به بازداشت سربازان نیروی دریایی آمریکا انجامید.

دکتر رضایی افزود: تمام تلاش های دشمن بر این است که به اقتدار و هویت ما ضربه بزند. ماهواره ها و فضای مجازی را همراه کرده اند تا به این دو پایه اساسی آسیب بزنند. ما هم می خواهیم گام سوم پیشرفت انقلاب را برداریم. در پزشکی، مهندسی و علوم هسته ای خواهان پیشرفت هستیم و می خواهیم مجد و عظمت خود را دوباره به دست بیاوریم. دشمن می خواهد ما را از میانه راه، برگرداند.برخی در درون نظام، به حفظ هویت و اقتدار بی توجه هستند و دشمنان  هم با تحریم اقتصادی می خواهند ما را زمینگیر کنند. می خواهند بین ما اختلاف بیندازند و به همین منظور مفاهیم تازه  از جمله اسلام ایرانی و اسلام عربی خلق می کنند. می خواهند برد موشک هایمان را کاهش بدهیم  تا آنها تهدیدات خود را بیشتر کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در چنین شرایطی با افکار فرد گرایانه وبار حزب گرایی نمی توانیم پیشرفت کنیم، بلکه  باید انقلابی باشیم و به آزادسازی انرژی های انقلابی بپردازیم. بر سر قدرت نباید مسابقه بدهیم. باید برای خدمت به مردم و جهش های بزرگ تلاش کنیم و باید به اخلاق و اعتقاد شهیدان برگردیم.

فرمانده سپاه پاسداران در دوارن دفاع مقدس با اشاره به نقش آفرینی پزشکان و پرستاران در دوران جنگ تحمیلی گفت: بسیج جامعه پزشکی همواره با ملت ایران و در دفاع از کشور همراه بوده است. بیمارستان های صحرایی در نزدیکی خط مقدم، ابتکار و شهادت طلبی پزشکان ما را نشان می داد.  پزشکان بخشی از جامعه علمی کشورند که امیدواریم با همین روحیه جهادی، به پیشرفت و خدمت رسانی به مردم ادامه دهند.

در ابتدای این مراسم دکتر صومی رئیس دانشکده علوم پزشکی تبریز، حضور دکتر محسن رضایی را در شهر تبریز، خیر مقدم گفت و گزارشی از وضعیت و عملکرددانشگاه علوم پزشکی و فعالیت دانشجویان و پزشکان بسیجی در عرصه مجاهدت  های علمی ارائه کرد.