با مشکل کاهش آب در دریاچه اورمیه روبه‌رو هستیم
با مشکل کاهش آب در دریاچه اورمیه روبه‌رو هستیم

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با مشکل کاهش آب در دریاچه اورمیه روبه‌رو هستیم. به گزارش قلم پرس به نقل از ایلنا عیسی کلانتری، درخصوص آخرین وضعیت دریاچه اورمیه گفت: دریاچه اورمیه حالت تثبیت خود را پیدا کرده است، اما با توجه اینکه در سال گذشته ۳۸ درصد بارش‌های حوزه دریاچه اورمیه نسبت به […]

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با مشکل کاهش آب در دریاچه اورمیه روبه‌رو هستیم.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایلنا عیسی کلانتری، درخصوص آخرین وضعیت دریاچه اورمیه گفت: دریاچه اورمیه حالت تثبیت خود را پیدا کرده است، اما با توجه اینکه در سال گذشته ۳۸ درصد بارش‌های حوزه دریاچه اورمیه نسبت به سال قبل کاهش یافته، ما با مشکل کاهش آب در حوزه دریاچه اورمیه روبه‌رو هستیم.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی اظهار داشت: امیدواریم امسال با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی، سال نسبتا بهتری نسبت به سال قبل داشته باشیم و بارش‌ها بهتر باشد.

معاون رئیس‌جمهور افزود: اگر اعتبارات هم به موقع تخصیص داده شوند، می‌توان امیدوار بود که دریاچه اورمیه در حال گذارندن دوره احیا خود است.

کلانتری درباره دفاعش از محصولات تراریخته تصریح کرد: هشت میلیون محصول تراریخته در سال به کشور وارد می‌شود و از آنها استفاده می‌‌شود، اما وقتی نوبت تولید در داخل می‌رسد، در کشور سروصدا می‌شود، ولی برای واردات و مصرف آن، مشکلی نیست و سروصدایی ایجاد نمی‌شود.