نخست وزیر ایتالیا نیز در این نشست خبری ، اشتراکات فرهنگی و روابط دیرینه  دو تمدن ایران و رم را پشتوانه قوی در روابط پایدار دو ملت دانست و اظهارداشت: ایتالیا در ضرورت نیازمندی جهان به صلح و دوستی، با ایران اشتراک نظر دارد.   قلم پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، […]

نخست وزیر ایتالیا نیز در این نشست خبری ، اشتراکات فرهنگی و روابط دیرینه  دو تمدن ایران و رم را پشتوانه قوی در روابط پایدار دو ملت دانست و اظهارداشت: ایتالیا در ضرورت نیازمندی جهان به صلح و دوستی، با ایران اشتراک نظر دارد.

 

قلم پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا در نشستی خبری با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، با اشاره به اهمیت توافق هسته ای گفت: این توافق نه تنها آغاز فصل جدیدی در مناسبات و روابط ایران و جهان بود بلکه گام مهمی برای صلح و ثبات برای کل منطقه محسوب می شود.

نخست وزیر ایتالیا تصریح کرد: برجام نشان داد که اگر توانستیم در موضوع هسته ای به توافق برسیم درباره تمام مسایل منطقه ای نیز می توانیم به تفاهم و توافق دست یابیم.

وی با تاکید بر نقش و جایگاه برجسته ایران در معادلات منطقه ای گفت:ایران می تواند در دستیابی به صلح و دموکراسی در منطقه نقش مهم و قابل توجهی داشته باشد.  ضمن اینکه مبارزه با تروریسم بعنوان یک خطر فراگیر  نیازمند اتحاد و هماهنگی  همگانی است و ایران نقش فعال و موثری در مبارزه با تروریسم و تروریست ها دارد.

نخست وزیر ایتالیا همچنین اراده جدی کشورش را برای توسعه روابط با ایران در تمامی زمینه ها مورد تاکید قرار داد و گفت:ایتالیا مصمم است با بهره گیری از فرصت بوجود آمده ، گامهای جدید و بلندی در تحکیم روابط دوستانه با ایران بردارد و در این راستا احیای جاده ابریشم می تواند سرآغازی در روابط جدید دو کشور باشد.