انتقال آب شرب یکی از اولویت های نخست کشور است
انتقال آب شرب یکی از اولویت های نخست کشور است

جلسه بررسی چالش های استان فارس و بحران کمبود آب عصر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. به گزارش قلم پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران، اسحاق جهانگیری در این جلسه مشکل کمبود و بحران آب استان فارس را مشکلی جدی ارزیابی کرد […]

جلسه بررسی چالش های استان فارس و بحران کمبود آب عصر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش قلم پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران، اسحاق جهانگیری در این جلسه مشکل کمبود و بحران آب استان فارس را مشکلی جدی ارزیابی کرد و گفت: باید برای مسئله کمبود آب استان فارس تصمیمی جدی اتخاذ کنیم.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به گزارشی که از سیمای آب استان توسط استاندار فارس ارائه شد خاطرنشان کرد: نیازمند تصمیم گیری جدی و اتخاذ تدابیری مناسب برای آینده استان فارس هستیم.
وی از وزیر نیرو خواست گزارشی جامع از وضعیت منابع آب استان فارس تدوین و آن را در جلسه شورای عالی آب که در تهران برگزار خواهد شد مطرح کند تا با حضور اعضای شورای عالی آب تصمیمات لازم اتخاذ شود.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به مشکل آب شرب در برخی شهرستان های استان فارس تصریح کرد: انتقال آب شرب یکی از اولویت های نخست کشور است و باید با حساسیت ویژه نسبت به تامین آب شرب مردم کشور و به خصوص استان هایی که با مشکل مواجه هستند اقدام کنیم.
در این جلسه که وزرای نفت، نیرو و جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند، استاندار فارس گزارشی از سیمای آب استان، تغییرات بارندگی و وضعیت سدهای استان ارائه کرد و ضمن تشریح چالش ها و بحران کمبود آب استان فارس، پیشنهادات و نیازهای استان را مطرح کرد.
در این جلسه همچنین برخی مدیران استان گزارشی از وضعیت حوزه مسئولیت خود ارائه کردند و سپس وزیر نیرو نیز به بیان برنامه های این وزارتخانه برای استان فارس و حل مشکلات موجود در زمینه خشکسالی و کمبود آب پرداخت.
وزیر جهاد کشاورزی هم برنامه ها و اقدامات این وزارتخانه برای توسعه کشاورزی در استان فارس را تشریح کرد و بر لزوم اصلاح الگوی کشت و استفاده از روش های نوین آبیاری و نیز بهره برداری حداکثری از منابع آب تاکید کرد.
در این نشست آخرین وضعیت منابع آب استان فارس، تعداد چاه های غیرمجاز و وضعیت تالاب ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و سپس پیشنهاداتی در زمینه طرح های تحول زای بخش آب برای استان فارس مطرح شد.