انتخابات شورای شهر تبریز تأیید شد/ در بازشماری آرا تغییرات موثری مشاهده نشد
انتخابات شورای شهر تبریز تأیید شد/ در بازشماری آرا تغییرات موثری مشاهده نشد

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان تبریز از تأیید انتخابات شورای این شهر خبر داد. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسین اسماعیلی، با اشاره به ۱۰۰ شکایت وارده به هیأت نظارت تبریز در رابطه به انتخابات شورای شهر تبریز و برخی مسائل گزارش شده از سوی ناظران هیأت […]

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان تبریز از تأیید انتخابات شورای این شهر خبر داد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسین اسماعیلی، با اشاره به ۱۰۰ شکایت وارده به هیأت نظارت تبریز در رابطه به انتخابات شورای شهر تبریز و برخی مسائل گزارش شده از سوی ناظران هیأت نظارت اظهار داشت: امروز با حضور کارشناسان  و ناظران در محل تجمیع آراء  تعدادی از صندوق‌ های مدنظر هیأت نظارت و کاندیداهای معترض در حضور اعضای هیأت نظارت وهیأت اجرایی شهرستان تبریز و نمایندگان هیأت عالی نظارت استان شمارش صورت گرفت و با مطابقت آرای انتخابات تغییرات موثری مشاهده نشد.

وی افزود: در پی شکایت شماری از داوطلبان عضویت در شورای شهر تبریز بازشماری تعدادی از صندوق‌های رأی امروز انجام شد که نتیجه بازشماری تاثیر زیادی در آراء و ردیف کاندیداها نداشت و صحت انتخابات شورای شهر تبریز تأیید شد.

ٰانتخابات شوراهای آذربایجان‌شرقی بدون وجود هیأت عالی نظارت برگزار شد

رئیس مستعفی هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان آذربایجان‌شرقی گفت: در اعتراض به دخالت‌های هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها استعفا کردیم.

سلمان خدادادی، در خصوص برگزاری انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: انتخابات پنجمین دوره شوراهای استان آذربایجان‌شرقی بدون وجود هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان برگزار شد.

رئیس مستعفی هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه انتخابات شوراها با وجود هیأت‌های نظارت شهرستان‌ها و بخش‌ها برگزار شد، بیان کرد: برگزاری انتخابات شوراها متوقف بر وجود هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراها نیست.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی در خصوص زمان استعفای هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراها توضیح داد: بعد از بررسی صلاحیت‌ها، هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراها در اعتراض به دخالت‌های هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای کشور، استعفا کرد.

وی افزود: ما در اعتراض به اینکه افراد رد صلاحیت شده توسط هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان، به وسیله هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای کشور تائید شدند، استعفا کردیم.

رئیس مستعفی هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت  استان آذربایجان‌شرقی تنها استانی بود که هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای آن، استعفا داد و انتخابات بدون وجود هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراها برگزار شد.

 در پی برگزاری انتخابات پنجمین دوره شورای شهر تبریز، نفرات زیر به عنوان ۱۳ منتخب شورای پنجم برگزیده شده بودند:

پس از شمارش و تجمیع آراء ۶۱۶ صندوق کلان‌شهر تبریز، افراد ذیل‌الذکر حائز اکثریت آراء شدند:

* اعضای اصلی :

۱) شهرام دبیری اسکویی
۲) شکور اکبرنژاد
۳) فریدون بابایی اقدم
۴) محرم محمدزاده قره بلاغ
۵) سعید دباغ نیکوخصلت
۶) عبدالله تقی پور حلاجان
۷) فرج محمدقلیزاده
۸) سونیا اندیش
۹) محمدباقر بهشتی
۱۰) کریم صادق زاده تبریزی
۱۱) علی آجودان زاده
۱۲) غلامحسین مسعودی ریحان
۱۳۳) محمد اشرف نیا

🔵 اعضای علی البدل :

۱) ایرج شهین باهر
۲) محمدحسن اسوتچی
۳) اسماعیل چمنی
۴) نصرت الله شاهدی
۵) محمدحسین جعفری
۶) زین الدین هریسی نژاد
۷) محمدرضا خداوردی زاده
۸۸) موسی اشرفی