امام جمعه موقت تهران خواستار حذف موانع بین مردم و مسوولان در نمازجمعه شد
امام جمعه موقت تهران خواستار حذف موانع بین مردم و مسوولان در نمازجمعه شد

امام جمعه موقت تهران گفت که خواستار حذف موانع بین مردم و مسوولان در نمازجمعه شده است. به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا،‌ حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری که هفته گذشته به عنوان امام جمعه موقت تهران منصوب شد، امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران گفت: از […]

امام جمعه موقت تهران گفت که خواستار حذف موانع بین مردم و مسوولان در نمازجمعه شده است.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا،‌ حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری که هفته گذشته به عنوان امام جمعه موقت تهران منصوب شد، امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران گفت: از رهبر عالیقدر و حکیم و عزیز به خاطر اعتمادشان به این شاگرد کوچک صمیمانه تشکر می‌کنم. امیدواریم به دعای رهبر عزیز و شما در انجام این وظیفه موفق باشم. از همه عزیزانی که ابراز خوشحالی و محبت کردند و کسانی که دغدغه و نقد و نگرانی داشتند تشکر می کنم پس از این به نقد مشفقانه بیشتر نیاز داریم.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسید عزیزانمان از وجود میله‌های زیاد در محوطه نمازجمعه خشنود نیستند، لذا از ستاد برگزاری نمازجمعه خواهش کردم، دوستان حفاظت هم محبت کردند و دو ردیف از موانع برداشته شد. بخشی که باقی مانده، مورد نیاز هست که آن هم ان‌شاءالله اصلاح دقیق‌تری خواهد شد. چون در نماز جمعه دوستان علاقمندند محیط دوستانه باشد، مسوولین هم همین احساس را دارند، خیلی از آقایان بین مردم نشستند. هر قدر این ارتباط‌ها مخصوصا در محیط نماز صمیمی‌تر و دلنشین‌تر باشد، بهتر است.

حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: وظیفه داریم هم به عنوان وظیفه الهی و هم انقلابی در چهلمین سال پیروزی انقلاب از این دستاورد عظیم انقلاب مانند جانمان محافظت کنیم. کیفیت بخشی به نمازهای جمعه موضوع مهمی است. نیاز ما به نمازجمعه رحمانی هم بیش از گذشته است. هم خطبای نماز جمعه، هم ستادها و کارگزاران نمازجمعه و آحاد برادران و خواهران برای برگزاری با کیفیت بیشتر نماز جمعه وظیفه مندیم.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: امیدوارم هم فاصله ظاهری هم فاصله واقعی -اگر چیزی هست- بین مردم و مسوولین برداشته شود، یکپارچه و متحد در کنار هم باشیم و راه نهضت اسلامی مان را پرشورتر از همیشه با نشاط بیشتر ادامه بدهیم.

وی یادآور شد: ما نمازهای جمعه فراوانی داریم، در اقصی نقاط کشور حوالی ۹۰۰ نمازجمعه در حال برگزاری است که نعمت بزرگی است و همه باید شاکر باشیم، هم حضور موثر داشته باشیم هم مسوولان را در برگزاری بهتر کمک کنیم. جا دارد از همه کسانی که سالها در برگزاری نماز جمعه زحمت کشیدند، به نیکی یاد کنیم، امیدواریم خدا توفیق اقامه نماز را به همه ما عنایت کند.

حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: خدا را به خاطر بارش فیضش شاکریم، ان‌شاءالله زمستان مملو از برف و باران را خواهیم داشت.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: به ماه بهمن نزدیک می شویم. آنچه به برادران و خواهران عزیز و همه اصحاب فرهنگ و قلم و دارندگان تریبون عرض می‌کنم این است که امسال باید بهمن متفاوتی داشته باشیم. چهلمین سال پیروزی انقلاب است و این روزهای خدایی باید گرامی داشته شود. آن روزی که خبر آزادی یک ملت بزرگ منتشر می‌شود، فرمان الهی مستقر می‌شود و فرمان خدا بزرگ داشته می شود و طاغوت ذلیل و خوار داشته می‌شود، روز خداست.

وی با بیان اینکه در تاریخ ملت ما هیچ ماهی مثل بهمن‌ و هیچ روزی مثل ۲۲ بهمن نیست، گفت: لطف الهی شامل حال این ملت رشید شد. ملت با حضور پرشور و حماسی باطل‌السحر فتنه‌ها و از بین برنده فتنه‌ها شد. برای  دشمنان دیدن وفا و صفای ملت سخت و دشوار است. ملت ما همواره دشمنان را با حضور مومنانه به خشم آورده است. ان‌شاءالله امسال متفاوت از هر سال ملت بر محور آرمانهای الهی و بر مدار امامت و ولایت جشن بزرگ آزادی و استقلال و جمهوری اسلامی را برگزار خواهد کرد.

حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: آنچه به دست آوردیم حاصل کیمیای مقاومت است. ما با ملتی بی‌نظیر مواجهیم که ۴۰ سال مقاومت را پشت سر گذاشته است. ملت روزهای تلخ و سیاه تسلیم و سازش با مستکبرین را از یاد نمی‌برند. روزهایی که ملت ما تحقیر شد، عظمت ملت به حراج گذاشته شد و آزادی در گوشه زندان‌ها ذبح می‌شد. روزهای نوکری آمریکا و استکبار و دوستی با صهیونیست‌ها و غارت منابع ملی توسط دشمن و روزهای وابستگی را فراموش نمی‌کنیم. تولد دوباره ملت را با پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن آن هم با راهنمایی عبد صالح خدا به یاد بیاوریم. ۴۰ سال پشت سر گذاشته شد و ملت عزیز ما میوه‌های شیرین این شجره طیبه را می‌چشد.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه آنچه مردم در ۴۰ سال بدست آوردند حاصل مقاومت‌شان بود، گفت: الحمدالله ملت عزیز ما تا حد زیادی به استقلال در بخش‌های مختلف دست پیدا کرد و موفق شد نظام متفاوت را بنیانگذاری کند. حاصل این مقاومت دلیرانه را در عرصه‌های علمی و فرهنگی و بنیان‌های اقتصادی دریافت می‌کند و دنیا برآمدن تمدن جدید را از شرق مشاهده می‌کنند. ۴۰ سال در برابر انواع نفوذها ایستادگی شد و خداوند شهد پیروزی را به کام ملت چشاند و امروز وضعیت دشمنان ملت را می‌بینید. از این سو اگر تمدنی در حال طلوع است، تمدن غربی آمریکایی در حال افول است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش خروج نیروهای آمریکایی از منطقه و حضور شبانه رییس جمهور آمریکا در عراق را ذبونانه توصیف کرد و گفت: حضور نیروهای آمریکای جز نکبت و بدبختی با خود نداشت. البته ما مراقب سایر توطئه‌ها هم هستیم. خوشبختانه منطقه خاورمیانه و غرب آسیا به خاطر مقاومت ملت ایران به گورستان آروزهای آمریکایی تبدیل شد و امروز به لطف خدا رژیم صهیونیستی در برابر ملت ما چه روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد. نصاب شکست آنها به دو روز رسیده، ‌جبهه مقاومت امروز به زنجیره طلایی مقاومت در منطقه تبدیل شده؛ از حزب الله لبنان تا حشد الشعبی عراق تا قوات وطنی سوریه تا انصارالله یمن تا مقاومت مردمی در نیجریه، تا بحرین و ایستادگی مومنانه ملت مظلوم یمن سرافراز و سلحشور یک زنجیره مقاومت را در منطقه تشکیل داده است.

حاج‌علی‌اکبری یادآور شد: ملت ما هم شهد شیرین مقاومت را خودش چشید و الحمدالله در بخش‌های گوناگون میوه‌اش را دریافت می‌کند، در مقاومت هم الهام بخش منطقه شد. الحمدالله دواعش پلید هم از منطقه رفتند و کسانی که سودای سیادت در منطقه را داشتند و ائتلاف بی‌ارزش در منطقه درست کردند خودشان گرفتار بحران موجودیت هستند.

خطیب جمعه تهران در پایان اظهار کرد: ما باید بایستیم و مقاومت کنیم. بهمن امسال ان‌شاءالله بهمنی متفاوت، آکنده از دلبستگی و وفاداری ملت خواهد بود و امیدواریم خداوند همه ما را در انجام وظایف بزرگی که بر عهده داریم موفق بدارد. مسوولین هم با اعتماد به جوانان مومن انقلابی این نسخه مقاومت را تکمیل کنند و میدان را برای جوانان نخبه و تربیت شده مهیای خدمت آماده کنند. امیدواریم در رزوهای سختی که جامعه به خاطر تحریم‌ها و دشواری‌های اقتصادی تحمل می‌کند، مسوولین عزیز مجاهدت و توکلشان را بیشتر کنند و مهربانی‌شان را در برابر مردم تقویت کنند و خدا به فعالیتشان برکت بدهد که بهتر خدمت کنند. این امتحانی برای همه است که امیدواریم موفق شوند.