اعتبار۶۴۳ میلیارد تومانی  وزارت نفت برای آذربایجان‌شرقی
اعتبار۶۴۳ میلیارد تومانی  وزارت نفت برای آذربایجان‌شرقی
در دیدار امروز بابک دارابی، مشاور اجتماعی وزیر نفت با عابدین خرّم، استاندار آذربایجان‌شرقی درباره نحوه هزینه‌کرد اعتبارات ۶۴۳ میلیارد تومانی ۲ سفر استانی رئیس جمهوری به استان از محل مسؤولیت‌های اجتماعی وزارت نفت، تصمیم‌گیری شد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خرّم امروز درباره جزئیات دیدار اعضای هیأت‌ اعزامی وزارت نفت به استان با وی،  اظهار کرد: در سفر نخست رئیس جمهور به استان، ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار از محل مسؤولیت‌های اجتماعی وزارت نفت اختصاص یافت که از این رقم تاکنون ۸۵ میلیارد تومان معادل ۵۰ درصد آن جذب و پرداخت شده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: اعتبارات سفر اول رئیس دولت مردمی برای استان از محل مسؤولیت‌های اجتماعی نفت برای اجرا و تکمیل طرح‌های راه‌سازی، راه روستایی، نوسازی مدارس، توسعه فضاهای دانشگاهی، یادمان‌های بنیاد شهید و طرح‌های بنیاد مسکن اختصاص دارد که نیمی از آن تاکنون جذب و هزینه شده و بقیه نیز در حال تخصیص است.

وی اضافه کرد: در سفر دوم رئیس محترم جمهوری به آذربایجان‌شرقی در نیمه دوم امسال نیز ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار از محل  مسؤولیت‌های اجتماعی وزارت نفت به استان اختصاص یافته که اقدامات لازم برای تخصیص و جذب آن توسط دستگاه‌های مسؤول در حال انجام است.

خرّم متذکر شد: بخش عمده اعتبارات سفر  دوم استانی رئیس دولت مردمی به آذربایجان‌شرقی از محل مسؤولیت‌های اجتماعی وزارت نفت برای اجرا و تکمیل طرح‌های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی از قبیل نوسازی مدارس، تامین مسکن مددجویان زیر پوشش بهزیستی و تکمیل کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی و هنری سطح استان هزینه می‌شود.

وی تشریح کرد: طرح‌های مشمول اعتبارات  سفر دوم رئیس جمهور از محل مسؤولیت‌های اجتماعی وزارت نفت از دستگاه‌های مسؤول، جمع‌آوری و در شورای برنامه‌ریزی استان تصویب می‌شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: در جلسه امروز با مشاور اجتماعی وزیر نفت و همراهانش، مصوب شد که سازمان‌ها ‌و نهادهای مشمول اعتبارات اختصاص یافته سفر اول از محل مسؤولیت‌های اجتماعی وزارت نفت، مشکلات موجود در سر راه جذب بخش باقیمانده این اعتبارات را در اسرع وقت برطرف کنند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری جلسه امروز، زمینه‌ساز نزدیکی و تعامل بیشتر مدیران استانی با مدیران وزارت نفت برای جذب کامل اعتبارات سفرهای استانی رئیس محترم جمهور به آذربایجان‌شرقی از محل مسؤولیت‌های اجتماعی وزارت نفت بود، بیان داشت: در این جلسه در خصوص نحوه هزینه‌کرد، تنظیم سند برای وجوه تخصیصی و چگونگی مبادله موافقت‌نامه میان دستگاه‌های مشمول اعتبارات وزارتخانه و وزارت نفت، تبادل نظر و هماهنگی لازم انجام شد.

نماینده عالی دولت در آذربایجان‌شرقی یادآور شد: وزارت نفت همچنین ۱۳ میلیارد تومان اعتبار خارج از ارقام اختصاصی سفرهای استانی برای طرح‌های ورزشی استان اختصاص داده که در جلسه امروز مقرر شد غربالگری لازم برای جذب کامل این رقم برای تکمیل تعدادی از طرح‌های ورزشی توسط اداره کل ورزش و جوانان انجام شود.

آیت الله رئیسی، رئیس دولت سیزدهم از ابتدای آغاز به کار دولت تاکنون ۲ سفر استانی به آذربایجان‌شرقی داشته است.

انتهای پیام/