ازدحام برای حکاکی سنگ شرف الشمس در تبریز + تصاویر
ازدحام برای حکاکی سنگ شرف الشمس در تبریز + تصاویر

بازار کره نی خانه تبریز در روز نوزدهم فرودین که به شرف الشمس مشهور است شاهد ازدحام جمع زیادی از مردم معتقد به تاثیر این سنگ خاص و حکاکی آن بود. به گزارش صنعتیمیز ، نوزدهمین روز از ماه فروردین برای منجمان مسلمان اهمیت ویژه ای داشته است. روزی که خورشید ۱۹ درجه در برج […]

بازار کره نی خانه تبریز در روز نوزدهم فرودین که به شرف الشمس مشهور است شاهد ازدحام جمع زیادی از مردم معتقد به تاثیر این سنگ خاص و حکاکی آن بود.
به گزارش صنعتیمیز ، نوزدهمین روز از ماه فروردین برای منجمان مسلمان اهمیت ویژه ای داشته است. روزی که خورشید ۱۹ درجه در برج حمل(فروردین) باشد. آن ها می گویند این روزخاص بنابه محاسبات نجومی، روزی خوش یمن و بابرکت است و البته در ساعت های خاصی در این روز، بهترین موقعیت خورشید در کهکشان در سال است.
ابوریحان بیرونی در کتاب التفهیم در باب « در احکام نجوم » فصل « بهرهای (بهره ها ) ستارگان اندر بروج » زیر عنوان «شرف و هبوط ستارگان کدامند » مطالبی را در خصوص شرف سیارات نوشته است .
براساس جدول کتاب التفهیم شرف شمس هنگامی است که خورشید ۱۹ درجه در برج حمل باشد.
در میان عامه مردم هم این روز، روزی است که موکلان خورشید به زمین می آیند و چند ساعتی را در زمین می گذرانند. ساعت هایی که برای اهل زمین، از جمله خوش یمن ترین ساعت ها سال است.
در این میان بازار کره نی خانه تبریز در روز نوزدهم فرودین که به شرف الشمس مشهور است شاهد ازدحام جمع زیادی از مردم معتقد به تاثیر این سنگ خاص و حکاکی آن بود.
انگشتر فروشی های قدیمی این بازار امروز صدها حکاکی بر روی عقیق های زرد رنگ نموده و با قیمتهای ۱۵ الی ۲۰ هزار تومان بدون احتساب انگشتر در اختیار مردم قرار دادند.

 

IMG_1467 IMG_1469 IMG_1471