ادعا نداریم که تمام تسهیلاتی که دادیم تبدیل به اشتغالزایی شده/در بعضی از واحد‌ها به جای تسهیلات وام‌های مانده را با تنفس چند ماهه تمدید کردند
ادعا نداریم که تمام تسهیلاتی که دادیم تبدیل به اشتغالزایی شده/در بعضی از واحد‌ها به جای تسهیلات وام‌های مانده را با تنفس چند ماهه تمدید کردند

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با بانک مرکزی صحبت کردیم که برخی عوامل مانند سپرده گیری یا تسویه وام‌های عقب مانده کمتر صورت بگیرد زیرا هدف ما پویایی و راه‌اندازی دوباره واحد‌های صنعتی است. به گزارش قلم پرس به نقل از ایلنا، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص کیفیت […]

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با بانک مرکزی صحبت کردیم که برخی عوامل مانند سپرده گیری یا تسویه وام‌های عقب مانده کمتر صورت بگیرد زیرا هدف ما پویایی و راه‌اندازی دوباره واحد‌های صنعتی است.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایلنا، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص کیفیت تسهیلات اعطا شده در سال قبل و موفقیت آمیز بودن آن گفت: علاوه بر مدیران وزارتخانه، نهادهای نظارتی نیز به صورت دائم بر روی واحدهایی که این تسهیلات را گرفته بودند نظارت می‌کردند و اطلاعات لازم را به ما می‌دادند.

رضا رحمانی ادامه داد: نتیجه گزارش وزارتخانه و نهادهای نظارتی همگی حاکی از موفقیت آمیز بودن این طرح بود و به همین دلیل امسال نیز مصوب شد که این طرح ادامه پیدا کند و میزان تسهیلات اعطایی بالا‌تر برود.

وی تصریح کرد: در بعضی از واحد‌ها به جای دادن تسهیلات وام‌های مانده آن‌ها را با تنفس چند ماهه تمدید کردند البته این کار هدف ما نبود و از ابتدا هم به دنبال آن نبودیم اما به هر حال برخی از واحد‌ها به این صورت مشکلشان حل می‌شد به هر حال در صنعت و تولید این هم نوعی کمک به شمار می‌رود.

رحمانی افزود: به هر صورت در هر پروژه ایرادهایی وجود دارد و ما هم ادعا نداریم که تمام تسهیلاتی که دادیم به صورت موفق تبدیل به اشتغالزایی یا فعالیت شده اما این را می‌توانم با قاطعیت بگویم که به نظر من این طرح موفقیت آمیز بوده است.

وی گفت: با بانک مرکزی صحبت کردیم که برخی عوامل مانند سپرده گیری یا تسویه وام‌های عقب مانده کمتر صورت بگیردزیرا هدف ما پویایی و راه‌اندازی دوباره واحد‌های صنعتی است.